دلار در انتهای هفته گذشته توانست به کانال ۳۲ هزار تومانی پرتاب شود. اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی شب گذشته در مقطعی روی محدوده ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان مورد خرید و فروش قرار گرفت. این در حالی بود که در بیشتر روزهای هفته گذشته در کانال ۳۱ هزار تومانی معامله شده بود. به این ترتیب می توان گفت که کانال شکنی دلار می تواند نشان دهنده تقویت انتظارات افزایشی معامله گران باشد. 

با وجود افزایش قیمت دلار در بازار پشت خطی، در بازار حواله درهم خبری از افزایش حضور خریداران نبوده است. برخی از معامله گران نیز عنوان کرده اند که تمایل به خرید درهم کاهش پیدا کرده است. از نظر شماری از معامله گران،  عدم افزایش درهم می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که رشد قیمت دلار بادوام نخواهد بود. در واقع این گروه باور دارند که شاید به دلیل تحریکات بازیگران پشت خطی دلار،‌ در شروع معاملات روز جاری،‌ اوضاع به کام افزایشی های بازار باشد،‌ ولی به تدریج از قوای نیروهای صعودی بازار به دلیل عدم رشد درهم کاسته خواهد شد. 

در مقابل این دیدگاه معامله گرانی قرار دارند که به دو دلیل انتظار رشد قیمت اسکناس آمریکایی در ابتدای هفته جاری را دارند. بخشی از این معامله گران معتقد هستند که خبرهای جدید احتمال احیای توافق هسته ای را بالا نشان نمی دهد و گروهی دیگر باور دارند با نزول اونس طلا، فضا برای رشد اسکناس آمریکایی فراهم تر شده است. نزول طلا  می تواند زمینه ساز حضور بازیگران سکه در بازار دلار به منظور حفاظت از ارزش دارایی شان شود.