دلار در هفته های اخیر به اتفاقات و اخبار سیاسی، واکنش خاصی نشان نداده است. بخشی از رسانه ها، اخباری را منتشر می کنند که حکایت از کاهش احتمال احیای برجام دارد. به عنوان مثال، رابرت مالی به سی ان ان گفته است، پنجره موجود برای احیای برجام بسرعت در حال بسته شدن است و شانس احیای برجام روز به روز کمتر می شود. 

قبل تر بازار هر گونه اخباری که احتمال عدم کاهش تنش های سیاسی را مطرح می کرد،‌ جدی می گرفت و به سرعت جهت قیمت دلار تغییر می کرد. برخی اوقات دامنه نوسانات به واسطه اخبار سیاسی منفی به بالای هزار تومان نیز می رسید. با این حال، در هفته های اخیر اسکناس آمریکایی نوسان سنگینی نداشته است و در سال جاری نیز به ندرت بالای کانال ۳۳ هزار تومان تغییرات خود را به ثبت رسانده است. روز سه شنبه بازار در واکنش به خبر کاهش احتمال احیای برجام حتی جهت نزول را انتخاب کرد و زیر محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان کرد.

البته بازار نسبت به اخباری که از نگاه برخی فعالان مثبت تلقی می شود نیز واکنش مهمی نداشته است. به عنوان مثال، دیروز برخی معامله گران باور داشتند در واکنش به قراردادهای اقتصادی ایران و روسیه، دلار باید به سوی محدوده منفی حرکت کند. با این حال،‌ بازار نسبت به توسعه روابط با روسیه نیز واکنش خاصی نشان نداد.

به نظر می رسد در هفته های اخیر بازار بیشتر به نیروهای درونی عرضه و تقاضای خود تکیه کرده است و انتظارات افزایشی و کاهشی معنادار حداقل به طور موقت به خواب رفته اند.