احتمال آغاز دور جدیدی از مذاکرات هسته ای موجب شده است که تمایل معامله گران برای خرید دلار کاهش پیدا کند. روز گذشته، سخنگوی وزارت خارجه ایران عنوان کرد، بعد از تبادل پیام‌هایی که در هفته‌های اخیر که رخ داد و بررسی‌هایی که روی متون پیشنهادی انجام شد، این احتمال وجود دارد در آینده نزدیک بتوانیم در خصوص تعیین زمان مذاکرات رفع تحریم‌ها به نتیجه‌ای برسیم و احتمالاً شاهد دور جدیدی از مذاکرات باشیم.

این خبر موجب شد که دیروز اسکناس آمریکایی زیر محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند. در بازار سطح خرد و بازار معاملات آنلاین نیز حتی بازیگران حاضر شده بودند که دلار خود را در محدوده ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسانند. البته برخی فعالان عنوان می کردند افرادی که در محدوده ۳۱ هزار و ۵۰۰تومان حاضر به فروش دلار بودند، اسکناس آبی آمریکایی تحویل نمی دادند و دلار سفید را عرضه می کردند. در بازار ارز، دلارهای آبی نسبت به دلارهای سفید طرفدار بیشتری دارند. دلار چاپ قدیم از لحاظ ظاهری با دلار چاپ جدید تفاوت‌های ظاهری دارد که این تفاوت در رنگ آن‌ها بارز و قابل مشاهده است زیرا، دلار چاپ قدیم به دلار سفید و چاپ جدید به دلار آبی معروف است.

آنچه از روند بازار مشخص است، در روزهای اخیر تمایل به خرید دلار پایین تر آمده است و این موضوع زمینه ساز افت محدود دلار شده است. اگر قرار باشد اسکناس آمریکایی به مسیر افزایشی بازگردد، در ابتدا باید محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان پس گرفته شود.