حباب سکه های کوچک در بازار داخلی به طور قابل توجهی سنگین شده است. این موضوع به آن معناست که خرید سکه هایی چون سکه گرمی و ربع سکه ریسک زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال، به روایت اتحادیه سکه، دیروز در بازار تهران ،‌ ربع سکه با قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رفت. این در حالی بود که ارزش ذاتی ربع سکه تنها در حدود ۳ میلیون تومان بود و اختلاف 40 درصدی با قیمت بازار داشت. 

هم چنین در روزهای اخیر،‌ حباب قیمت سکه گرمی نیز به سطح قابل توجه بالای ۱۰۰ درصد رسیده است. در واقع سکه گرمی حدودا با قیمتی دو برابر ارزش ذاتی خود مورد معامله قرار می گیرد. در وضعیتی که حباب به این سنگینی است، بازار در صورت قرار گرفتن دلار در مسیر نزولی، می تواند شاهد افت سنگین ربع سکه و سکه گرمی باشد. 

در کنار این، وقتی که حباب سکه های یاد شده به این میزان است، انگیزه تولید سکه های تقلبی نیز بیشتر می شود. موضوعی که می تواند ضرر زیادی را متوجه معامله گران خرد و افراد آماتور کند. 

در بازار سکه امامی نیز حباب بالاست ولی بسیار پایین تر از سکه های کوچک است. به عنوان مثال دیروز حباب سکه امامی در حدود ۱۳ درصد بود که بسیار کمتر از حباب ریع سکه و سکه گرمی بود. این موضوع به آن معناست که خرید سکه کم ریسک تر از سکه های کوچک است.