به گزارش اکوایران، البته معامله‌گران فنی با نگاه به روند نرخ بازار هرات عقیده داشتند که نرخ دلار هرات با برخورد به کف حمایتی مهم 29 هزار 350 تومان دوباره افزایشی شده و این موجب بالا رفتن قیمت دلار تهران در معاملات عصر شد.

بازار دبی نیز همسو با دلار حرکت کرد و در معاملات دیروز تقریبا 50 تومان از ارزش خودش را از دست داد و به 8120 تومن رسید. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار یعنی (3.67)، عدد 29800 تومان بدست می‌آید.

نرخ سکه نیز با اندکی کاهش به زیر کانال 13 میلیون تومان رسید. در روز گذشته میزان کاهش نرخ‌ها در بازارهای موازی متفاوت بود؛ دلار تهران و هرات نسبت به مذاکرات خوشبین‌تر و درهم و سکه اندکی محتاط حرکت کردند.

چشم‌انداز معامله‌گران دلار

عده‌ای از معامله گران با تکیه بر خبرهای مثبت برجامی معتقد بودند که نرخ دلار هرات که در این مدت برای شکست کف حمایتی 29 هزار و 350 تومان تلاش کرده و ناکام مانده، بلاخره این سطح مهم را از دست می‌دهد و به سمت کف‌های حمایتی پایین‌تر حرکت می‌کند. درمقابل عده‌ای معتقد بودند که دلار وارد یک دامنه جدید شده و بین 29 هزار و 350 تا 29 هزار و 800 تومان بازی خواهد کرد و شکستن کف حمایتی یا سقف مقاومتی احتیاج به خبر قطعی دارد.