دیروز دلار بیشتر تمایل به افت قیمت داشت و با دور شدن از محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی به سوی سطح ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومانی حرکت کرد. دلار در هفته گذشته در مقطعی حتی تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان عقب نشینی کرده بود. اگر افت قیمت دلار در روز دوشنبه ادامه پیدا کند،‌ ممکن است که اسکناس آمریکایی کف جدیدی را به ثبت برساند.

1-01

در این شرایط می توان گفت که شکست محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومانی زمینه ساز ورود موج جدیدی از فروشندگان به بازار خواهد شد. دیشب در بازار معاملات پشت خطی نیز تمایل به فروش زیاد بود و برخی از افراد تمایل داشتند که ارز خود را در محدوده ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومانی به فروش برسانند.

در برخی از گروه های آنلاین که در دوران کرونا به راه افتاده است، افراد عادی از هراس ایجاد توافق هسته ای، مرتب نرخ فروش خود را پایین می آوردند و این موضوع نیز نشان از قدرت کاهشی ها در بازار داشت. با این حال، برخی از تحلیل گران باور دارند که معامله گران در دوران مذاکرات هسته ای توان افزایش معنادار قیمت بالای مرز ۳۰ هزار تومان را ندارند و بیشتر به دنبال آن هستند که از تغییرات قیمت در بازه ۲۹ هزار و ۴۰۰ تا ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومانی کسب سود کنند. از نگاه این دسته از فردا ظهر خریداران به تدریج وارد بازار ارز خواهند شد و دلار به زیر محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان نخواهد رفت.