فروشندگان در بازار ارز دست بالا را به دست آورده اند. آن ها در ادامه قدرت نمایی خود توانستند در اولین روز هفته دلار را تا ابتدای کانال ۲۸ هزار تومانی پایین ببرند. به نظر می رسد خوشبینی نسبت به نتایج مذاکرات هسته ای روز به روز بیشتر می شود و این مساله شدت فروش های ارزی را بیشتر می کند.

در تازه ترین سیگنال مثبت، مذاکره کننده ارشد ایران در تازه‌ترین ارزیابی خود از روند گفتگو‌هایی که با محور احیای برجام جریان دارد بیان داشت که موارد اختلاف موسوم به پرانتز‌های باز رو به کاهش است. وی همچنین تائید کرد که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.‌‌ برخی از فعالان باور دارند که چنین صحبتی می تواند منجر به افت دلار به کانال ۲۷ هزار تومانی در روز دوم هفته شود.

تحلیل گران فنی نیز باور دارند که ماندن دلار زیر محدوده حمایتی ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان می  تواند زمینه ساز فشار بیشتر فروشندگان شود. البته دیشب در معاملات پشت خطی، اسکناس آمریکایی توانست در مقطعی به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومانی برگردد.

در حالی که برخی از فعالان تاکید دارند که فضای مذاکرات مثبت است، گروه دیگری باور دارند که سطح اختلاف ها و پرانتزها به اندازه ای است که به سرعت توافقی رخ نخواهد داد. این عده باور دارند که خریدهای معامله گران از دامنه ۲۷هزار و ۸۰۰ الی ۲۸ هزار  و ۲۰۰ تومان آغاز خواهد شد و زمینه ساز تغییر مسیر روند بازار را فراهم خواهد آورد.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۰۹_۰۹-۲۱-۰۹