بازار ارز به لحاظ خبری توافق هسته‌ای را تست کرد. وقتی خبر توافق به نقل از یک روزنامه عربی رسید، قیمت دلار از 28 هزار تومان تا 27 هزار و 300 تومان ریخت. اما در سطح 27 هزار و 300 بازار حمایت شد و بیشتر از این افت پیدا نکرد. اولین بازاری که سعی کرد نسبت به شوک خبر توافق واکنش معکوس نشان دهد بازار آبشده بود که بعضی‌ها می‌گفتند در بازار طلای آبشده، معامله‌گران هوشمندی بیشتری نشان دادند. بعد از آن خبر تکذیبه توافق روزنامه رای‌الیوم هم که آمد قیمت اندکی بالاتر رفت و نرخ دلار به 27 هزار و 600 تومان رسید.

مورد دومی که در بازار  علاوه بر خبر توافق روزنامه رای‌الیوم  فضا را مثبت و خوشبینانه کرد، سخنان رهبری در دیدار با مردم قم بود، این سخنان  موجب شد که معامله‌گران تصور کنند مسیر تیم مذاکره‌کننده ایرانی نسبت به قبل، بیشتر تسهیل شده است. در عین حال یک سیگنال دیگر‌ در بازار بود که نشان می‌دهد فضای انتظاری بازار، هنوز یکدست نشده است. آن هم به رفتار بازار هرات برمی‌گشت  در این بازار ریال کم بود؛ زیرا معامله‌گران هرات تصور می‌کنند که هنوز بازار به صورت کامل نزولی نشده بنابراین ترجیح می‌دادند که دلارهای خودشون را نگهدارند.

نرخ درهم امارات نیز  تقریبا کاهش 170 تومانی را نسبت به روزماقبل داشت و 7650 تومان معامله شد، که با این عدد، نرخ 28 هزار تومان برای دلار برآورد می‌شود. البته نرخ پشت خطی به نزول خود ادامه داد و به زیر 7600 تومان رسید و آخرین نرخ پشت خطی با کاهش 130 تومانی به دلار بازار نزدیکتر شد.

نکته  بازار ارز نیز افزایش فاصله قیمتی در بازار و سایت‌های اعلامی برای سکه است. قیمت سکه در بازار 300 هزار تومان کمتر از قیمت‌های اعلامی در سایت‌ها معامله شد. این رقم قبلا 200 هزار تومان بود و دیروز به 300 هزار تومان رسیده که یک رکورد به حساب می‌آید. نرخ نقدی سکه در بازار 12 میلیون و 100 هزار تومان معامله شد که نسبت به دیروز افت 400 هزار تومانی را داشته است.

نکته دوم  تفاوت نرخ طلای آبشده داخلی با کشورهای همسایه و طلای جهانی است. معامله‌گران می‌گویند اختلاف قیمت هر کیلو طلای آبشده داخلی با خارج، تقریبا به 13 میلیون تومان رسیده که بر این اساس شاهد خروج آبشده در مرزها هستیم.