برنامه فردایی

منتظر ریزش قیمت دلار نباشیم؟

به رغم اینکه امروز ایران قرار است به صورت رسمی از پروتکول الحاقی سازمان انرژی اتمی خارج شود اما تفاوت خاصی در قیمت دلار صورت نگرفت و آخرین عددی که بر روی تابلوی صرافی ملی درج شد ۲۴۶,۴۶۸ ریال بود.

برخی عنوان می‌کنند که با توجه به تصویب طرح مجلس در آذرماه، شوک احتمالی پیشخور شده است و برخی دیگر آزادسازی منابع ایران در بانک‌های مرکزی چند کشوری که خبرش در یکی دو روز اخیر منتشر را سبب این وضعیت می‌دانند.

در گفتگویی با محمد غفاری، تحلیلگر بازار ارز به این سوال پرداخته‌ایم که این روزها بازار دلار چه وضعیتی دارد و چه عواملی بر قیمت دلار اثرگذار خواهد بود؟ قیمت دلار تا پایان سال چگونه خواهد بود و آیا باید منتظر افت قیمت جدی در دلار در صورت توافق ایران و آمریکا باشیم یا خیر؟ مقاومت‌ها و حمایت‌های قیمت دلار چه اعدادی است و به لحاظ تکنیکالی دلار چه افقی در پیش دارد؟ و در پایان هم در خصوص پیش‌بینی قیمت دلار تا زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ به گفتگو نشسته‌ایم.

برای بررسی بازارهای مالی مختلف اعم از بورس، طلا، نفت، بیت کوین، خودرو، دلار و مسکن، برنامه «فردایی» را هر شب از رسانه تصویری اکوایران دنبال کنید.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد