به گزارش اکوایران و به نقل از اقتصادنیوز ؛ بیت کوین امروز با رشد حدود 2.5 درصدی در قیمت حدود 21100 دلار معامله می شود. با رشد دو سه روز گذشته، بازدهی هفتگی بیت کوین هم بهبود یافته و از منفی 30 درصد به منفی 5 درصد رسیده که وضعیت به مراتب بهتری را نسبت به چند روز گذشته تجربه می کند.

ارزش معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 31 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم دوباره به بالای 400 میلیارد دلار بازگشته است.

با وجود رشد دو سه روز گذشته، همچنان شاخص ترس و طمع بیت کوین عدد 9 را نمایش می دهد که بیانگر وجود ترس شدید در بازار است.

از آنجا که روند نزولی هنوز به پایان نرسیده یا اگر به پایان رسیده، نشانه های قطعی از ورود به روند صعودی مشاهده نشده، هر اصلاح رو به بالایی می تواند در ادامه روند نزولی قبلی تلقی گردد و به همین دلیل فعلا معامله گران با احتیاط زیاد دست به معامله می زنند.

اتریوم 3 درصد رشد کرد

اتریوم هم امروز مثبت است. رشد 3 درصدی، قیمت بزرگ ترین آلت کوین بازار را به حدود 1150 دلار رسانده و بازدهی هفتگی آن هم تا منفی 2 درصد رسیده که رقم بهتری نسبت به چند روز گذشته است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته بیش از 18 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم 140 میلیون دلار را نمایش می دهد.

اتریوم در روند نزولی قبلی حتی تا کمتر از 900 دلار هم افت کرد اما به سرعت خودش را به بالای هزار دلار رساند.

وضعیت خوب آلت کوین ها

آلت کوین ها امروز اکثرا مثبت هستند. در فهرست 50 ارز برتر بازار به جز بیت کوین کش و هلیوم که کمتر از یک درصد افت داشته اند، مابقی نمادها با افزایش قیمت همراه بوده اند.

مثبت ترین نماد امروز الروند است که 13 درصد افزایش قیمت داشته و پس از آن Aave با رشد 12 درصدی قرار دارد.پالیگان، چین لینک و ایپ کوین هم دیگر نمادهایی هستند که رشد بیش از 10 درصدی را ثبت کرده اند.

در بازدهی هفتگی هم الروند با رشد 40 درصدی بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده. سولانا و ایپ کوین هم با رشد 27 درصدی در رده های بعدی هستند.

با توجه به رشد چند روز اخیر، اکثر آلت کوین ها از بازدهی منفی در مقیاس هفتگی دور شده اند اما همچنان چند نماد هستند که در مقیاس هفتگی افت قیمت داشته اند. کوکوین توکن با افت 8 درصدی و Wrapped Bitcoin با افت 5 درصدی از این نظر بدترین عملکرد را داشته اند.

رشد دو درصدی ارزش بازار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد 2 درصدی نسبت به دیروز به 929 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات اما با افت 8 درصدی مواجه شده و در یک شبانه روز رقم 74 میلیارد دلار بوده است.

ارزش معاملات دیفای 7 میلیارد دلار بوده و در استیل کوین ها هم 65 میلیارد دلار معامله انجام شده است.