به گزارش اکوایران،  قیمت دلار عصر امروز دوشنبه 28 شهریور ماه در تهران نسبت به روز گذشته بین 100 تا 200 تومان پایین تر از عصر روز یکشنبه معامله شد. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در تهران در محدوده 30 هزار و 500 تا 31  هزار و 600 تومان به فروش رسید . 

نرخ دلار در هرات هم امروز پایین آمد و همین امر موجب شد قدرت معامله گران افزایشی تهران کم شود. نرخ دلار  هرات امروز در محدوده 31 هزار و 150 تومان معامله شد.این قیمت در مقایسه با دیروز 200 تومان کاهش را نشان می دهد . 

دلار سلیمانیه امروز کانال 32 هزار تومان را از دست داد . هر برگ اسکناس آمریکایی در  بازار ارز  سلیمانیه به قیمت 31 هزار و 850 تومان مبادله شد که در مقایسه با عصر دیروز 200 تومان کاهش پیدا کرده بود . 

نرخ حواله درهم نیز امروز با 8 هزار و 700 تومان به فروش رسید . این قیمت در مقایسه با دیروز 80 تومان پایین تر بود و یکی دیگر از دلایل عقبگرد دلار در بازار آزاد تهران ممکن است به همین موضوع برگردد. 

بعد از اینکه اعلام شدعلی باقری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران به همراه رئیسی به  آمریکا  می رودبرخی گمانه زنی ها درباره احتمال گفتگوی مقامات سیاسی ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در بین معامله گران دلار  برجسته شد . 

با این حال ناصر کنعانی در نشست خبری امروز خود گفت برنامه تعریف شده‌ای برای گفت‌وگو دربارهمذاکرات رفع تحریم‌ها در چارچوب این سفر وجود ندارداما این احتمال را رد نمی‌کنم و ایران به صورت طبیعی از هر فرصتی برای بیان دیدگاه‌های خود در موضوعات مورد علاقه دوجانبه و بین‌المللی استفاده می‌‌کند. ایران هیچ وقت میزمذاکرات را ترک نکرده و مذاکرات را به عنوان روش مناسب و منطقی و معقول برای حل وفصل اختلافات می‌داند.

معامله گران در واکنش به این گمانه زنی ها در لاک احتیاط فرو رفته اند و حساب شده تر در موقعیت خرید قرار می گیرند. از سوی دیگر رفتار بازارساز موجب ترس بازیگران ارزی در تهران شده است. 

سخنگوی کرملین درباره برجام گفته که هنوز اختلاف‌نظرها در چند موضوع در  مذاکرات وین  حل نشده است. وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا  هم گفته بود: ما در بن‌بست هستیم از این لحاظ که ایران در آخرین دور مذاکرات پاسخ بسیار سرسختانه‌ای به ما داد که برای ما قابل قبول نبود.

بازار جهانی طلا شاهد سقوط آزاد قیمت طلا است .قیمت اونس طلا  عصر امروز بیش از 11 دلار  ریزش کرد و بر روی 1664 دلار قرار گرفت . 

در بازار داخلی ایران هم عصر امروز  قیمت طلا  18 عیار  مانند روز گذشته ریزش کرد. قیمت این فلز گران بهای داخلی امروز 1 میلیون و 309 هزار تومان بود که در مقایسه با دیروز 7 هزار و 400 تومان کاهش را نشان می دهد . 

قیمت سکه  امروز ریزش کرد . این فلز گران بهای داخلی در ابتدای معاملات نقدی امروز در محدوده 14 میلیون و 500 هزار تومان بود و عصر امروز تا محدوده 14 میلیون و 283 هزار تومان پایین آمد. این قیمت در مقایسه با عصر دیروز بیش از 150هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

عده ای از معامله گران معتقد بودند در صورتی که  مرز یاد شده از دست برود احتمال برگشت به کانال 13 میلیون تومان هم وجود دارد. ارزش ذاتی سکه امروز  12 میلیون و 340  هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده 15 درصد به دست آمد.