به گزارش اکوایران، قیمت دلار  عصر امروز سه شنبه 29 شهریور 1401 در بازار ارز  تهران ، سلیمانیه و هرات مانند روز گذشته در یک محدوده خاص معامله شد.

بازار دلار قفل شد

نرخ دلار عصر امروز در تهران نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی نداشت.هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در محدوده 31 هزار و 500 تا 31 هزارو600 تومان معامله شد.در هرات هم  نرخ دلار در مقایسه با روز گذشته 50 تومان بالا تر بود.قیمت دلار هرات امروز 31 هزار و 200 تومان بود.در بازار سلیمانیه هم قیمت دلار نسبت به عصر دیروز 50 تومان رشد را ثبت کرد و در محدوده 31 هزار و 900 تومان مبادله شد.

قیمت درهم نیز امروز افت و خیز چشمگیری را ثبت نکرد. نرخ حواله درهم امروز 8 هزار و 750 تومان بود که در مقایسه با روز گذشته 20 تومان رشد کرده بود.

مداخله بازار ساز در بازار دلار 

عده ای از معامله گران با اشاره به سیگنال منفی بورل درباره برجام معتقد بودند نرخ دلار پتانسیل رشد را دارد اما مداخله ارزی بازار ساز موجب شده نرخ دلار رمقی برای رشد نداشته باشد و در یک محدوده خاص قفل شود.

سیگنال بورل به دلار تهران 

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپادر تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفت: مذاکرات هسته ای ایران در بن بست است و من انتظار هیچ چیز جدیدی را در این هفته ندارم. بورل همچنین گفته  فکر نمی‌کنم به‌زودی شاهد پیشرفت در احیای   برجام باشیم.

رشد  قیمت طلا در بازار 

قیمت اونس طلا امروز نزدیک به 3 دلار رشد را ثبت کرد و در محدوده 1669 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران در  زمان نوشتن این گزارش  قیمت طلا  18 عیار 700 تومان بالاتر از دیروز مبادله شد.قیمت این فلز گران بهای داخلی امروز 1 میلیون و 309 هزار و 700 تومان بود . 

قیمت سکه قفل شد

قیمت سکه امامی در ابتدای معاملات نقدی امروز  تقریبا 71 هزار تومان بر ارزش خود افزود و در محدوده 14 میلیون و 354 هزار تومان مبادله شد اما  عصر امروز در ادامه معاملات مانند قیمت دلار در یک محدوده خاص قفل شد و  بر روی 14 میلیون و 275  هزار تومان قرار گرفت که نسبت به روز قبل تقریبا 8 هزار تومان پایین آمده بود. 

 ارزش ذاتی سکه امروز  12 میلیون و 416 هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده 14 درصد به دست آمد. از نظر برخی ازتحلیلگران حباب چشمگیر سکه سد راه سکه بازان افزایشی شده و از طرفی هم نوسان محدود  قیمت طلا  و  قیمت دلار  موجب شده  از قدرت سکه بازان افزایشی کاسته شود .