به گزارش اکوایران، طلا در هفته گذشته کار خود را قیمت 1797 دلار به پایان رساندو بازدهی هفتگی آن نیز مثبت 2.46 درصد به ثبت رسید. مقاومت طلا در نزدیکی سقف سه ماهه قیمتی خود فضای بازار را به شدت صعودی کرده است.

تکانه صعودی در بازار طلا از زمانی قدرت گرفت که روز پنچ شنبه جرومی پاول رییس فدرال رزرو اعلام کرد که شاید برای این نهاد مناسب باشد که از نشست ماه دسامبر گام های افزایش نرخ بهره را کوتاه تر کند. از سوی دیگر نیز تحلیل گران اقتصادی عنوان کردند که افزایش احتمال رکود اقتصادی نیز جان تازه ای به پناه گاه های امن سرمایه از جمله طلا خواهد دمید.

حتی کار به جایی رسیده است که برخی از تحلیل گران بر این باورند که در صورت تداوم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و تقویت دلار آمریکا نیز می توان روی صعودی بودن قیمت طلا حساب باز کرد. معمولا افزایش ارزش دلار با ریزش قیمتی طلا همراه است.

همچنین به طور سالانه طلا در آستانه تعطیلات با افزایش فصلی تقاضا مواجه می شود.

این هفته 18 تحلیل گر در نظرسنجی وال استریت کیتکو شرکت کردند که 67 درصد از آنها به ادامه روند صعودی فلز زرد رای دادند. این در حالی است که 34 درصد از آنها نظری عکس دارند و هیچ تحلیل گری طلا را کم نوسان پیش بینی نکرده است.

همچنین معامله گران خرد مین استریتی سایت کیتکو نیز با اکثریتی 70 درصدی باور دارند که طلا وارد کانال 1800 دلاری خواهد شد و تنها 18 درصد طلا را نزولی پیش بینی کرده اند. همچنین فقط 11 درصد باور دارند که طلا در محدوده کنونی نوسان خواهد کرد.