به گزارش اکوایران، طلا چهار هفته صعودی را پشت سر گذاشته است، و تحلیل گران بر این باورند که نااطمینانی های اقتصادی و تغییر فضای انتظاراتی در بازارها می تواند قیمت طلا را زودتر از چیزی که انتظار می رود به بالای مرز 2 هزار دلاری برساند. یکی دیگر از اتفاقاتی که سبب افزایش قیمت دلار شده است نامه جنت یلن وزیر خزانه داری آمریکا به کنگره است که در آن هشدار داده بود که بدهی دولتی این کشور احتمالا به سقف خود خواهد رسید.

با اینکه مسئله بدهی دولتی در 2023 حتما گریبان اقتصاد آمریکا را خواهد گرفت برخی از تاثیر زودهنگام آن بر بازارها تردید دارند. همچنین تحلیل گران تکنیکال طلا بر این باورند که اگر قیمت از مقاومت 1950 دلاری عبور کند آنگاه رسیدن به هزاره سوم قیمتی هدفی دور از دسترس نخواهد بود.

همچنین برخی دیگر نیز رسیدن به سقف 2 هزار دلاری را حتمی می دانند و فقط زمان را تنها مجهول اصلی این معادله عنوان می کنند. اما همچنان بر اساس نظر بسیاری مهم ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا فضای انتظاراتی نسبت به سیاست های فدرال رزرو درباره نرخ بهره است.

همچنین در بازار رمزارزها قیمت بیت کوین پس از اینکه هفت روز متوالی روندی صعودی داشت در روز یک شنبه متوقف شد. بیت کوین در یک هفته گذشته با آماری خیره کننده بازدهی هفتگی نزدیک به 24 درصدی را ثبت کرده است. بزرگ ترین رمزارز جهان پس از اینکه هفته ها در کانال 16 و 17 هزار دلاری گرفتار شده بود، اکنون در نزدیکی مرز 21 هزار دلاری معامله می شود.

اتریوم اما در روزی که گذشت روندی صعودی داشت تا هشتمین روز صعودی پیاپی را به ثبت برساند. دومین رمزارز بزرگ جهان نیز در هفته گذشته بیش از 22 درصد افزایش قیمت را ثبت و اکنون بالاتر از مرز 1500 دلاری معامله می شود.