به گزارش اکوایران، هنوز هم می‌توان گفت فضای بازار بیشتر صعودی است اما با این وجود هستند تحلیل گرانی که اگرچه نزولی نیستند اما موضع خنثایی نسبت به روند قیمتی طلا در روزهای آینده دارند.

این گروه از تحلیل گران بر این باورند که بیش از آنچه که واقعیت عینی بازارها است جلو رفته است. با این وجود اما معامله گران خرد پیش بینی بسیار صعودی نسبت به قیمت فلز زرد در هفته آینده دارند.

با این وجود برخی از تحلیل گران افزایش نااطمینانی درباره وضعیت اقتصادی و فشارهای فزاینده روی فدرال رزرو برای کاهش شدت عملیات انقباضی‌اش را به سود طلا می دانند.

بر اساس نظر این گروه از تحلیل‌گران اگر طلا بتواند بالاتر از مرز ۱۹۲۰ دلار تاب بیاورد آنگاه شانس ادامه روند صعودی فلز زرد بالا خواهد بود.

از میان تحلیل گران شرکت کننده در نظرسنجی این هفته سایت کیتکو ۴۴ درصد همچنان طلا را صعودی و ۲۲ درصد نزولی پیش بینی کردند.

این در حالی بود که ۶۴ درصد معامله‌گرهای خرد بر این باورند که طلا صعودی خواهد بود و فقط ۲۲ درصد طلا را نزولی می دانند.

همچنین در روز شنبه بیت کوین با سرعت بالا به روند صعودی خود ادامه داد و با رشد نزدیک به ۴ درصد در قیمت به بالای مرز ۲۳ هزار دلار رسید. با این حساب بیت‌کوین اکنون یک بار دیگر رکورد قیمتی پنج ماهه خود را جابه جا کرده است. رمزارزها در کنار طلا با افزایش امیدواری به کاهش شدت عملیات انقباضی فدرال رزرو و همچنین افزایش احتمال رکود اقتصادی روندی صعودی با شیب نسبتا بالایی داشتند.