به گزارش اکوایران، در حدود شش هفته می شد که طلا این کف قیمتی را ثبت نکرده بود. افزایش ارزش دلار آمریکا در کنار نرخ سود اوراق در حالی قیمت فلز زرد را کاهشی کردند که معامله گران در انتظار انتشار گزارش تورم آمریکا هستند؛ گزارشی که می تواند گام های بعدی فدرال رزرو را قابل حدس کند.

در حال حاضر پیش بینی می شود که نرخ تورم ماهانه آمریکا برای ماه ژانویه به 0.4 درصد برسد. با توجه به اینکه تورم محقق شده ماه دسامبر بیشتر از پیش بینی ها بود، بعید نیست که تورم ژانویه نیز به همین سرنوشت دچار شود. تحلیل گران پیش بینی می کنند در صورتی که تورم بیش از پیش بینی ها باشد، فدرال رزرو با پشتوانه قوی بازار کار این کشور می تواند نرخ بهره را مجددا افزایش دهد و این موضوع می تواند شوک منفی قیمتی شدیدی به طلا وارد کند.

روز گذشته نیز یکی از مقامات فدرال رزرو در سخنانی انقباضی گفته بود که بانک مرکزی آمریکا باید نرخ بهره را به میزانی که برای کنترل تورم نیاز است افزایش دهد. در حال حاضر بازارها نرخ بهره نهایی که فدرال رزرو به آن خواهد رسید را 5.15 درصد پیش بینی می کنند.

بیت کوین نیز در ادامه روند نزولی خود امروز نزدیک به 2 درصد کاهش قیمت داشت و به میانه کانال 21 هزار دلاری رسید. بیت کوین پس از پنج هفته صعودی، هفته گذشته بیش از 6.2 درصد از قیمت خود را از دست داد تا امیدها به احیای قیمتی مجددا کمرنگ شود.

بیت کوین 1

اتریوم نیز این روزها وضعیت خوبی ندارد. دومین رمزارز بزرگ دنیا نیز امروز 4 درصد کاهش قیمت داشت و پس از مدت ها به کانال 1400 دلاری سقوط کرد. در حالی که اتریوم ماه ژانویه را با رشد قیمتی 32 درصدی پشت سر گذاشته بود، از ابتدای ماه فوریه تاکنون که 13 روز از آن می گذرد 7 درصد ریزش قیمتی داشته است.

اتریوم 1