به گزارش اکوایران، در بازار تهران، خرید و فروش دلار کم شده و نرخ نسبت به روز قبلش تقریبا کاهش 100 تومانی را داشت. به گفته معامله‌گران همه منتظرند ببینند در نهایت دور هشتم مذاکرات چه اتفاقی می افتد. این درحالی است که نرخ دلار هرات در یک روند کاهشی در سطح حمایتی 29 هزار و 760 تومان قرار گرفت. این می‌تواند نشان دهنده این باشد که انتظارات معامله‌گران هرات به این دور از مذاکرات مثبت است. البته سطح حمایتی در نرخ پشت خطی امشب از دست رفت.

در بازار دبی نیز نرخ نسبت به روز یکشنبه تغییر آنچنانی نداشت و در حوالی 8180 تومان معامله می‌شود. با این عدد درهم، دلار روی مرز 30 هزار تومان برآورد می‌شود. بر اساس پست‌ کانال‌های درهم امارات، روز گذشته در این بازار نیز حجم معامله بسیار پایین بوده است. معامله‌گران فنی عقیده دارند تا زمانی‌که درهم زیر 8200 تومان است، نمی‌توانیم به روند صعودی برگردیم و دلار به بالای 30 هزار تومان برود. 

در بازار سکه اما شرایط به‌گونه‌ای دیگر بود و نرخ این فلز گرانبها برخلاف دلار اندکی رشد داشت و حوالی 13 میلیون و 100 هزار تومان معامله می‌شد.

در یک چنین بازاری معامله‌گران سردرگم بودند و می‌گفتند: دلار هرات پایین آمده، سکه بالا رفته، این وسط هم طلای آبشده یک بار با دلار پایین می‌آید، بار دیگر با سکه بالا می‌رود. خبر مهمی که در بازار دست به دست می شد و علت افت نرخ عنوان می شد، نقل قولی تایید نشده از خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه بود که گفته تیم مذاکره کننده ایران درحال تبادل غیررسمی و غیرمستقیم متون بدون سربرگ با آمریکا از طریق انریکه مورا در وین است.

چشم‌انداز معامله‌گران مثل تغییر قیمت بازارهای مختلف، خیلی متفاوت بود. عده‌ای با بلد کردن خبری که در بالا به آن اشاره شد می‌خواستند این را القا کنند که دو طرف، یعنی هم آمریکا و هم ایران خواهان توافق هستند و اکنون در نقطه‌ای هستیم که باید توافق انجام شود. اما در مقابل عده‌ای عقیده داشتند که در مقطع فعلی اگرچه بازار با یک فاند خبری، شارپی حرکت می‌کند اما در روند بازار تاثیر نخواهد داشت و روند براساس واقعیات اقتصاد است.

بحث لیر همچنان در بازار داغ است؛ لیر ترکیه در بازار زیر 2700 تومان بود که معامله‌گران معتقد بودند که زیر ریت برابری معامله می‌شود و می‌گفتند معامله‌گران لیر زیادی در نرخ‌های پایینی خریدند و الان با فروش در این نرخ در سود هستند.