در ساعت ۳:۲۱ دقیقه بامداد روز سه‌شنبه هفتم دی ۱۴۰۰، موشک‌های کروز شلیک‌شده توسط چند فروند جنگنده ضربتی اِف-۱۶آی سوفا نیروی هوایی اسرائیل به چندین کانتینر تازه تخلیه‌شده از یک کشتی ایرانی در بندر لاذقیه برخورد کردند. همچون حمله هوایی گذشته به بندر لاذقیه، در این حمله هم فقط سامانه‌های پدافندی نیروی پدافند هوایی سوریه بودند که به مقابله با موشک‌های کروز شلیک‌شده توسط جنگنده‌های اسرائیلی پرداختند و اگرچه موفق شدند شمار اندکی از آنها را ساقط کنند، اما در نهایت نتوانستند مانع از موفقیت این حمله هوایی شوند. همین موضوع یعنی وارد عمل نشدن پدافندهوایی روسیه که در نزدیکی این بندرقرار داشته، انتقادها و سوالات زیادی به دنبال داشت.

شورش گوشت علیه تغییرات

بر اساس گزارش‌ها قیمت گوشت قرمز در بازار جهش داشته است تا جایی که قیمت هر کیلو راسته گوساله به ۲۱۸ هزار تومان رسیده است. به نظر می رسد این اتفاق واکنش روانی بازار به تصمیمات اخیر در حوزه مالیات کالاهای اساسی و ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد.

خوش بینی به مذاکرات

دور هشتم مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم ها علیه ایران تمام شد و اینطور که مقامات کشورمان می گویند اوضاع خوب پیش رفته است. وزیر امور خارجه کشورمان در این مورد گفته که اگر طرف‌های غربی نخواهند به سمت زیاده خواهی بروند رسیدن به یک توافق در آینده نزدیک دور از ذهن نیست، اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات هم روند گفت‌وگوها را بسیار خوب ارزیابی کرده است.