مستند Power to the people

در حالی که کشورهای در حال توسعه از فقر فرار می‌کنند و به سمت سعادت و زندگی بهتر پیش می‌روند، بیش از هر زمان دیگری مردم نیازمند استفاده از انرژی برای تامین نیرو در خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مشاغل خود و اتصال به اقتصاد جهانی هستند. بیشتر مردم در کشورهای در حال توسعه آرزوی یک زندگی غنی و بهتر را دارند. آنها می‌دانند مردم در غرب چگونه زندگی می‌کنند و دوست ندارند عقب بمانند.

در حالی که کشورهای در حال توسعه از فقر فرار می‌کنند و به سمت سعادت و زندگی بهتر پیش می‌روند، بیش از هر زمان دیگری مردم نیازمند استفاده از انرژی برای تامین نیرو در خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و مشاغل خود و اتصال به اقتصاد جهانی هستند. بیشتر مردم در کشورهای در حال توسعه آرزوی یک زندگی غنی و بهتر را دارند. آنها می‌دانند مردم در غرب چگونه زندگی می‌کنند و دوست ندارند عقب بمانند. بالاترین استاندارد زندگی که تا به حال دنیا شناخته بر پایه استفاده روزافزون از انرژی ساخته شده است و هیچ پایانی به چشم نمی‌خورد. گام‌های بزرگی در زمینه موثر نکردن همه چیز از لحاظ انرژی انجام شده است اما آیا نمی‌توانیم یاد بگیریم که با انرژی کمتری زندگی کنیم؟ چرا نمی‌توانیم سبزتر زندگی کنیم، مصرفمان را کاهش دهیمف خرید محلی انجام دهیم و کمتر رفت‌وآمد کنیم؟ چگونه می‌توان با حفظ محیط زیست، انرژی بیشتری را تامین کنیم؟

Power to the people به میزبانی اقتصاددان و نویسنده سوئدی «یوهان نوربرگ» با ارائه نوآوری و فناوری‌های جدید پاسخ به نیازهای رو به رشد انرژی جهان را بررسی می‌کند. از یک تاسیسات خورشیدی در مراکش تا مزارع بادی در دانمارک، از یک سایت شکستگی هیدرولیک در پنسیلوانیا تا یک شرکت حمل‌ونقل در فلوریدا که در حال تبدیل ناوگان خود به گاز طبیعی است.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد