طبق مصوبه شورای پنجم شهر تهران نامگذاری بوستان راز هستی در ضلع غربی دریاچه شهدای خلیج فارس به نام سمن ها (سازمان های مردم نهاد) در نظر گرفته شده است، به همین منظور با نزدیک شدن به هفته درختکاری این نام گذاری با حضور زهرا شمس احسان و سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، وحید رضا محمدی شهردار منطقه 22، نماینده سازمان های مردم نهاد و مدیران شهری صورت خواهد گرفت.

photo_۲۰۲۲-۰۳-۰۲_۲۰-۳۰-۱۰

این بوستان در مساحت۱۸ هکتار با گونه های گیاهی بسیار متنوع از درخت و درختچه کاج تهران ، سرو نقره ای ، زبان گنجشک ، اقاقیا ، بلوط ،ارغوان ، زیتون تلخ، جی ام  بید فری، انواع رز، مرکبات ( پرتقال)،پائولونیا و رز رونده است.

وحیدرضا محمدی شهردار منطقه 22 در این خصوص اظهار داشت: تشکل های مردمی در حوزه محیط زیست و فضای سبز پایدار در منطقه ۲۲ فعالیت قابل توجهی دارند به همین منظور طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نام بوستان راز هستی در ضلع غربی دریاچه شهدای خلیج فارس به نام سمن ها (سازمان های مردم نهاد) تغییر نام پیدا خواهد کرد تا به نوعی از زحمات و تلاش فعالان این حوزه تقدیر شود.

وی افزود: یکی از اقدامات سمن ها در منطقه ۲۲ توجه به فضای سبز شهری در نگهداشت و توسعه است که در این ایام کاشت نهال های گوناگون در بوستان ها از جمله بوستان جنگی چیتگر، لتمان کن، خرگوش دره و ارتفاعات البرز به عنوان کمربند سبز تهران صورت گرفته است.

محمدی درپاسخ به این سوال که سرانه فضای سبز در منطقه ۲۲چه میزان است؟ گفت:سرانه فضای سبز 136 مترمربع برای هر نفر است که نسبت به سایر مناطق شهر تهران از سرانه قابل توجهی برخوردار است که با توسعه فضای سبز سرانه بیشتری در آینده برای ساکنان محلات غربی تهران به وجود خواهد آمد.