به گزارش اکو ایران ، امروز شهرداری بازهم درصحن شورای شهر تهران درخصوص به روز نشدن سامانه شفافیت شهرداری تذکر گرفت .احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه تا کنون سامانه شفافیت بروز نشده و این امر باید هرچه سریعتر انجام شود ضمن اینکه گزارش های این سامانه باید قابل فهم برای شهروندان باشد و معاونت مالی باید در روش ارایه گزارش در این سامانه بازنگری کند.

او  پس از ارایه گزارش عملکرد درآمد و هزینه ای یازده ماهه  خزانه دار شورا گفت: موضوع قابل ذکر در خصوص این گزارشات بحث بارگزاری آنان در سامانه  شفافیت است.

صادقی افزود: متاسفانه در این خصوص بارها تذکر داده ام که چرا این سامانه ها بروز نمی شوند.  اما متاسفانه نه پاسخی به این تذکر ها داده شد و نه این سامانه ها بروز شدند.

وی ادامه داد: وقتی به سازمان فاوا مراجعه می کنیم می گویند کار آنها فراهم آوردن زیر ساخت است و گزارش ها باید توسط واحد های متخصص تهیه ،توسط مرکز ارتباطات تایید و با کنترل کمیته شفافیت بارگزاری شود اما تا کنون این اتفاق نیافتاده است.

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا  ادامه داد: این در حالی است که گزارش های سال ۹۷ که مربوط به بحث عملکرد درآمد و عملکرد مصارف و عملکرد تبصره ها است به طور کامل بارگزاری شده، گزارش سال ۹۸ کامل بارگزاری شده اما گزارش سال ۹۹ فقط عملکرد مصارف به تفکیک ماه بارگزاری شده است و گزارش سال ۱۴۰۰ هم که تازه قرایت شد.

صادقی در ادامه افزود: از طرفی گزارش های بار گزاری شده  قابل فهم برای شهروندان نیست و لذا شهروندان نمی توانند در جریان ریز هزینه ها قرار بگیرند و اینکه آیا این موارد تایید شورا داشته یا نه . لذا  معاونت مالی  در روش گزارش دهی در سامانه شفافیت باید بازنگری کند.

ناصر امانی هم  در ادامه سخنان صادقی گفت : امیدوارم که این عقب‌ماندگی‌هایی که در این دوره در خصوص شفافیت و بروزرسانی اطلاعات شاهد هستیم جبران شود چرا که نباید بهانه دست دیگران داد.

مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران هم  در انتهای جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص عدم بروزرسانی سامانه شفافیت گفت: بخش‌هایی از سامانه شفافیت بروزرسانی می‌شود اما بخش‌هایی از سامانه هنوز اطلاعات جدید بر روی آن بازگذاری نشده است و از شهرداری درخواست کردیم از آنجایی که این موضوع دغدغه مردم و نمایندگان آن است با قید فوریت بارگذاری‌ها انجام شود.

وی با بیان این که کمیسیون حقوقی شورا امروز مکاتبه‌ای با شهرداری خواهد داشت تا در خصوص بروزرسانی شفافیت به سوالات ما پاسخ دهد و منتظر پاسخ نیز خواهیم بود، گفت: یک ماه فرصت به شهرداری خواهیم داد که نسبت به بارگذاری اقدام کند و اگر احیانا با مشکلاتی در بارگذاری روبه‌روست نسبت به رفع آن اقدام شود.

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر اضافه کرد: همچنین انتصاباتی که احیانا خلاف مقررات باشد نیز از طریق کمیسیون حقوقی دنبال می‌شود چه این انتصابات بر روی سامانه باشد و یا چه از سایر مراجع به اطلاع‌مان برسد آن را دنبال می‌کنیم.

اقراریان اضافه کرد: تعامل خوبی با سازمان بازرسی کل کشور داریم و مکاتبات آنها را از طریق شهرداری پیگیری می‌کنیم.