به گزارش اکو ایران ،لیست 129 ساختمان نا ایمن تهران از سوی یکی از سایت های خبری منتشر شد . لیستی که متعلق به سال 99 است و گفته می شود مدیریت شهری گذشته در اثر فشارهای برخی نهادها آن را منتشر نکرده است .

امروز علیرضا زاکانی شهردار تهران در واکنش به انتشار این لیست  به خبرگزاری مهر گفته است : به هیچ وجه نه برای این لیست منتشر شده و نه برای سایر لیست‌ها مرجعیتی وجود ندارد.

اوبا اشاره به اقدامات شهرداری تهران در خصوص ساختمان‌های ناایمن گفت: در شهرداری تهران ستادی تشکیل شده که خروجی آن ستاد، بازبینی گودها و ساختمان‌های شهر است و امکانی را فراهم می‌کند تا ما بتوانیم در جهت استحکام بناهای موجودی که خدمات ارائه می‌دهند و گودهای خطرناک گام برداریم.

شهردار تهران تصریح کرد: لیست‌هایی که منتشر می‌شوند جز التهاب در جامعه نتیجه دیگری ندارند، خواسته شهرداری از شهروندان این است که توجهی به این لیست‌ها نداشته باشند.

زاکانی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری موضوع ساختمان‌های نا ایمن را دنبال می‌کنیم، گفت: در همین راستا از سایر دستگاه‌ها کمک خواسته‌ایم و جلساتی با دادستانی برگزار شده است اما این این موضوعی نیست که در مدت کوتاه جمع آوری شود.

قدرت‌الله محمدی؛ سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هم سخنان شهردار تهران را تکرار کرده و درباره این لیست غیررسمی گفته است: لیست منتشرشده به‌هیچ‌عنوان مورد تأیید سازمان آتش‌نشانی تهران نیست و لیست مذکور غیرمعتبر است و هیچ ارتباطی نیز با سازمان آتش‌نشانی تهران ندارد.

 مهدی چمران هم در واکنش به انتشار این لیست به رسانه ها گفته است که برخی موافق اعلام این ساختمان ها نبودند اما من موافق انتشار این ساختمان‌های ناایمن هستم چرا که مردم بدانند این ساختمان‌ها چه ساختمان‌هایی هستند اما این‌که در این ساختمان‌ها همه موارد ایمنی بررسی شده است یا نه؟ موضوعی است که باید بررسی بیشتری روی آن انجام شود و تصور می‌کنم شهردار تهران نیز همین نظر را دارد.

علیرضا نادعلی اما از تهیه لیست جدید ساختمان های نا ایمن تهران خبرداد و به رسانه ها گفت :‌ وقتی اتفاق تلخی می‌افتد عبرت گرفته شود و به موقع بازنگری ها و نظارت ها صورت می گیرد، در این مواقع نباید دچار عجله و شتاب زدگی شویم.

وی اضافه کرد: طرحی در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حال پیگیری است و باید اجازه دهیم پس از هماهنگی‌ها در شهرداری، طرح ارائه شده و نظرات را بشنویم و یک طرح همه جانبه داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این رابطه هماهنگی بین معاونت‌های شهرداری وجود دارد، گفت: بخشی نگری مشکل در ایمنی ساختمان ها ایجاد می کند و اگر پس از بررسی ها لیستی ارائه شود ممکن است تعداد متفاوت و بیشتر از این باشد و این فهرست قابل اتکاتر است و می توان بر اساس آن تصمیم گرفت.