به گزارش اکوایران ،به بهانه حوادث متروپل سخنانی درخصوص وجود فساد سیستماتیک در سازمان  نظام مهندسی  مطرح شده  مصداق هایی که برای این ادعا آورده می شود،توزیع پروژه‌ها به‌صورت کوپنی ، ورود سازمان نظام مهندسی به مباحث مالی مالک و مهندس ناظر و...

حمزه شکیب،سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تایید وجود چنین مشکلاتی در سازمان نظام مهندسی درخصوص راهکارهایی که  برای حذف فساد سیستماتیک در این سازمان پیش بینی شده به اکو ایران می گوید :‌متاسفانه این موارد در  سازمان نظام مهندسی وجود دارد و به شدت هم وجود دارد و راهکار اصلاحی آن راه اندازی یک سیستم یکپارچه برای ارائه خدمات مهندسی است. حُسن بزرگ این سیستم یکپارچه این است که دیگر کسی نمی تواند ورود پیدا کرده و بخواهد افراد را جابه‌جا کند.

وی ادامه می دهد :‌متاسفانه توزیع کار به درستی انجام نمی‌شود و به‌صورت خاص در دفاتر نمایندگی ما در شهرستان‌ها مخصوصا استان تهران، این مشکلات وجود دارد و بایستی اصلاح لازم انجام شود. باید تلاش کنیم  این رانتی که به صورت سیستماتیک درآمده و صرفا یکسری افراد خاصی از آن منتفع می‌شوند و آن نگاه منافع ملی را ندارند، سازوکارش اصلاح شود.

شکیب درخصوص این که در برابر مقاومت های احتمالی در برابر اصلاحات چه پیش بینی هایی شده است هم می گوید :‌حدود 7 سال هست که در سازمان نظام مهندسی هستم. همه‌ی ریز و بم‌ها و جزئیات را می‌دانم. قطعا مقاومت‌هایی وجود دارد. مقاومت‌ها نه‌تنها در سطح خود هیات‌مدیره‌های نظام مهندسی‌ها بلکه در بالاتراز آن هم  وجود دارد؛ یعنی به‌عبارتی درنقاط تصمیم گیروجود دارد؛ یعنی افراد صرفا در حوزه‌ی سازمان نظام مهندسی نیستند و ما به این مسائل واقف هستیم و قطعا مقاومت می شود. حتی در رابطه با اصلاح قانون هم مقاومت می‌شود. مگر اینها اجازه می‌دهند که قانون به این سادگی اصلاح انجام شود. در رابطه با ایین‌نامه اجرایی‌اش هم همین طور است؛ بخشنامه‌هایی صادر می‌کنند که ما مطمئن هستیم پشت این قضیه، همان افرادی هستند که از رانت‌ها استفاده می‌کنند. اینها بایستی جمع‌آوری و اصلاح شود.  با اراده‌ای که الان در حال حاضر  در وزارت راه و شهرسازی می‌بینم و به طور خاص در وزیر راه و شهرسازی، انشاء‌الله این عملیاتی می‌شود و این اتفاق می‌افتد.