مهدی چمران در شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حمله سایبری به سامانه های شهرداری تهران گفت : برنامه ریزی مفصلی از سوی موساد و منافقین با همکاری یکدیگر صورت گرفت و تمام افراد ضد انقلاب که علیه جمهوری اسلامی و استقلال ایران قد علم کردند، این اقدام را انجام دادند و در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که اهمیت خاص و بالایی دارد، حمله سایبری را برنامه ریزی کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: خون شهدای ۱۵ خرداد باعث شد در آنچه که می خواستند انجام دهند، به توفیق نرسند. با همکاری شهرداری تهران برنامه آنها از حیز انتفاع خارج شد و جز چند تصویر و شعار به جایی نرسیدند؛ هم به تمام مسئولان باید هشدار بدهیم که مواظب باشیم و هم تشکر کنیم که توانستند برنامه های دشمن را خنثی کنند.

وی با بیان اینکه درست است که دستگاه ها چند روز کارایی خود را از دست دادند اما با تلاش هایی که انجام می شود، از امروز این فعالیت ها آغاز خواهد شد، یادآور شد: شهرداری با تسلط کامل و با یک اقدام جهادی مقابل این حمله ایستاده و آن راخنثی کرد؛ این هشداری بود که باید به گونه ای طراحی شود تا اینگونه حملات و حرکات نتواند آسیبی به سیستم ها برساند و محافظت کامل صورت بگیرد.

چمران با بیان اینکه اضافه نشدن به تخصص ها در چند سال اخیر در شهرداری که در بخش های مختلف دیده می شود از ضعف ها به شمار می رود، تصریح کرد: باید در فرصتی که داریم این ضعف ها را جبران کنیم تا این اقدامات مشمئز کننده به ما آسیبی نرساند؛ دشمن هر روز دنبال برنامه ریزی علیه جمهوری اسلامی است و باید از این شرایط بفهمیم که شهرداری تا چه اندازه در زندگی و حرکات مردم جایگاه والایی دارد؛ سیستم شهرداری بسیار گسترده است و نهادهای دیگری نیز به این سیستم متصل هستند و حمله به این سیستم گسترده کار پیچیده ای بود که با حرکت شبانه روزی، شهرداری توانست موفق شود و مقابل حملات بایستد.

علی اصغر قائمی هم در تذکری پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به حمله سایبری به تجهیزات شهرداری گفت: لازم است ما مدیران شهری از مردم شهر تهران بابت اختلالاتی که در پی حمله سایبری ایجاد شده عذرخواهی کنیم و امید است با تلاش دوستانمان در شهرداری برای جبران آسیب‌های وارده در آینده نزدیک شاهد استمرار خدمت‌های شهرداری باشیم.

وی با بیان این‌که شبانه‌روز کارشناسان و مجموعه فنی مرتبط در حال تلاش هستند تا این مشکل حل شود، تصریح کرد: من بار دیگر به تذکرم که در آبان‌ماه سال گذشته داده بودم تاکید می‌کنم و امیدوارم شهرداری تمهیداتی پیش‌بینی کند تا برای مقابله آماده باشند. عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: لازم است شهرداری ابزارهای لازم، نیروی مورد نیاز و تجهیزات لازم را تامین کنند تا بتوانند خود را در مقابل حوادث مشابه تقویت کنند چرا که دشمنی دشمنان پایان ناپذیر است و شهرداری باید این مسائل را پیگیری کند تا نزد مردم رو سفید باشیم.