به گزارش اکوایران، همزمان با حمله سایبری به شهرداری تهران ،فیلمی ازسکوهای ورزشگاه آزادی منتشر شد که نشان از نشست سکوهای ورزشگاه آزادی می داد .

وزنامه ورزشی «گل» در گزارشی نوشت که به‌رغم هشدارها، مدیران مجموعه ورزشی آزادی تهران و مسئولان وزارت ورزش اقدامی برای مرمت و بازسازی این بخش از سکوها انجام نشده است و  خطر ریزش آن‌ها حتی در جریان بازی‌ها وجود دارد.

photo_۲۰۲۲-۰۶-۲۰_۱۶-۴۴-۴۵

سید حمید سجادی ، وزیر ورزش و جوانان  در واکنش گزارش وضعیت ایمنی سکوهای ورزشگاه آزادی هم به رسانه ها گفت که  سلامت مردم و هواداران خط قرمز ماست. همه تلاش‌ها برای این صورت می‌گیرد که هواداران در محیطی سالم و ایمن به تماشای رقابت‌های ورزشی بنشینند.

 به گفته او  ما خودمان را ملزم به بررسی برخی گزارش‌های منتشر شده می‌دانیم. در حال حاضر هم دستور ویژه‌ای صادر شده تا صحت و سقم گزارش منتشر شده بررسی شود.از هیچ خبری حتی شایعه و تخریب آسان عبور نمی‌کنیم. حتی اگر گزارش منتشر شده به منظور تخریب باشد، بخاطر حفظ جان و سلامت مردم خودمان را موظف به پیگیری آن می‌دانیم تا مطمئن شویم همه چیز طبق استاندارد پیش می‌رود.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهرتهران هم درخصوص اخبار منتشر شده درخصوص سکوهای ورزشگاه آزادی به اکو ایران می گوید :‌من هم درخصوص نا ایمن بودن سکوهای ورزشگاه آزادی مطالبی را شنیده ام اما متولی کار شهرداری تهران نیست .نگهداری و به روزرسانی ورزشگاه آزادی وزارت ورزش است و خودشان هم براساس اخبار منتشر شده بازبینی هایی داشته اند و اظهار نظرهای فنی کرده اند .

وی ادامه داد :اعضای شورای شهر به عنوان نماینده مردم این حق را داریم که مطالبه کنیم و نگرانی سلامتی مردم درزمان حضورشان در ورزشگاه آزادی باشیم . در این ورزشگاه رویدادهای بزرگ ورزشی برگزار می شود و امنیت مردم به جهت فنی باید رعایت شود .

سخنگوی شورای شهر تهران از وزارت ورزش وجوانان درخواست کرد موضوع نشست سکوها را در اولویت قرار دهند ،شهرداری هم اگر درخواست و پیشنهادی برای کمک در این زمینه داشت می خواهیم که از کمک به ایمن سازی دریغ نکند تا مردم در فضای امن تری حضور داشته باشند .