به گزارش اکوایران ،رضا صیادی،مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران درباره گلایه های مردم درخصوص پله های برقی به اکو ایران می گوید : پله های برقی که خاموش هستند صدای زیادی دارد و نارضایتی آنی به وجود می آورد و طبیعی است بخشی که درست نشده در شهر بیشتر سر و صدا کند. 86% پله ها روشن شده و حدود 10% خاموشی شناور داریم؛ به این معنا که قطعات این پل ها گاهی از 30 برند است و  به شکل غیر اصولی طی این سال ها نگهداری شدندو در حال حاضر با مجموعه ای از مشکلات در حوزه پله های  رو به رو هستیم .

وی ادامه داد :‌ طبیعی است از بین 502 یونیتی که در شهر تهران روی حدود 120 پل داریم 10% خاموشی شناور داشته باشیم. این خاموشی شناور نارضایتی شناور هم ایجاد می کند. برنامه هایی  که از ابتدای سال تا کنون دنبال می کنیم ، فاز روشن سازی اضطراری این پل هاست ، درفاز اول باید تا جایی که می توانیم این پل ها را با همه شرایطی که دارند راه اندازی کنیم. اتفاقی که تا کنون افتاده این است که قسمتی از روشن سازی اضطراری را تامین کردیم و یک بخش هم نگهداشت پل هاست به طور مثال پله برقی  میدان هفت تیر که چند روز بعد از راه اندازی مجدد برقش قطع شد این دیگر حوزه ما نیست چون موضوع برق و تعامل منطقه و شرکت تامین برق است. از مناطق خواستیم که در نگهداشت و تامین برق پل ها کمک کنند.

صیادی ادامه داد :‌موضوع پله های برقی به این شکل در شهر اصول جدی ندارد و کار قاعده مندی نیست. تعدادی از این پل ها می توانند به رمپ تبدیل شوند. از دستگاه ترافیکی خواستیم مجوز جمع آوری حدود 15درصد  تا 20درصد  این پل ها را به ما بدهند که یا جمع شوند و یا به رمپ تبدیل شوند و آقای شفیعی(معاون حمل و نقل  و ترافیک )قول همکاری دادند. باید رمپ هایی با شیب ملایم باشد تا شهروندی که در خیابان تردد می کند یا ویلچر و کالسکه هم بتواند از این رمپ عبور کند.

به گفته صیادی روزی که این پله ها را تحویل گرفتیم بسیاری از آنها ناایمن و خاموش بودند که حدود 90% کل پله ها می شد. یکی از دلایلی که روزهای اول حجم نارضایتی بالا رفت این بود که پله های ناایمن را خاموش کردیم و گفتیم فشار رسانه ای و شهری را تحمل می کنیم تا جان مردم به خطر نیافتد. الآن از 90% خاموشی و ناایمنی به 86% رسیدیم.

برخی مشکلاتی که در حوزه پله های برقی است  به دلیل مدیریت یکپارچه ای است که نداریم و پله را راه می اندازیم و یکی دیگر برقش را قطع می کند و رسانه ها هم حق دارند سوال بپرسند ولی واقعا حوزه اختیار من نیست. تلاش می کنیم شرایط را بهتر کنیم و داریم تعدادی خرید انجام می دهیم. در برخی از پله های برقی نیاز به تعمیر و تعویض کل یونیت است که اسناد مناقصه خریدشان منتشر شده و تلاش می کنیم  مناقصه را انجام دهیم .