علیرضا زاکانی در خصوص افزایش ترافیک تهران به ویژه در حین برگزاری نمایشگاه ساختمان در محل نمایشگاه‌های‌ بین‌المللی تهران (سئول) گفت : نمایشگاه و برگزاری آن در تهران از قبل مصوبه‌ای دارد که باید از تهران منتقل شود. پیگیر این موضوع هستیم تا نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب منتقل شوند اما به واسطه کرونا شهر آفتاب در سال‌های اخیر غیرفعال بوده که ما در حال حاضر فعال کردیم به شکلی که در سال جاری ۴۷ نمایشگاه در این محل برگزار می‌شود که البته بخشی از آنها نیز تاکنون انجام شده است. نمایشگاه فعلی در محل سئول قابل توسعه نیست و در بخش حمل و نقل نیازمند این توسعه هستیم لذا با توجه به برگزاری نمایشگاه ساختمان ظرف روزهای گذشته شاهد تشدید ترافیک در این محدوده بودیم اما در مورد ترافیک عمومی در تهران نیازمند توسعه حمل و نقل عمومی هستیم و تا تقویت حمل و نقل عمومی انجام نشود ما با این ترافیک مواجه خواهیم بود. باید حمل و نقل به شکلی توسعه پیدا کند که آسایش و آرامش مردم در بهره‌مندی از حمل و نقل عمومی تهیه شود. ما وظیفه خود می‌دانیم که تقویت حمل و نقل عمومی را انجام دهیم لذا امسال فعال کردن ۳۳۵۰ اتوبوس دیگر و افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو نیز انجام خواهد شد.

وی در خصوص معرفی ساختمان‌های ناایمن در تهران که وزارت کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع است، گفت: همه کلانشهرهای کشور میراثی دارند که نقاط مثبت و منفی به همراه دارد یکی از نقاط دارای مشکل در همه شهرها و تهران ساختمان‌های ناایمن و گودهای پرخطر است. برهمین اساس در تهران ستاد ایمنی تشکیل و از شهرداری به این ستاد دعوت شده است و دو جلسه تاکنون برگزار شده این موضوع را تبدیل به پروژه‌ای کرده‌ایم تا با بهره‌گیری از کارهای گذشته ساختمان‌های ناایمن شناسایی شوند شب گذشته نیز این شناسایی‌ها منجر به اقدام عملی شد و نهایتا یکی از ساختمان‌های ناایمن تهران پلمب شد.

کرد: همچنین گود ناایمن برج میلاد ایمن‌سازی آن آغاز شده است. در تهران ساختمانی در مرکز شهر بود که قبلا یک طبقه آن تخریب شده بود اما مالک آن حرکت کرده بود به سمت اخذ مجوز برای ساخت دو طبقه دیگر که با کار جدی این موضوع لغو شد. به این ترتیب مسیری که جنبه ایمنی شهروندان را دارد تثبیت شد اما این ایمن‌سازی کار یک شبه نیست ولی این ستاد کار جدی را آغاز کرده که امیدواریم خدمت آن و نتایج آن برای مردم شهر تهران ماندگار شود.