به گزارش اکوایران ،نه جریمه های میلیاردی و نه تهدید افزایش عوارض نتوانسته درخت کشی در تهران را متوقف کند . هفته ای نیست که چند خبر درباره درخت کشی در مقابل مجتمع های تجاری منتشر می شود . یک روز خشک شدن درختان در باشگاه انقلاب ، امروز درخت کشی در شهرک های مسکونی حوالی میدان آزادی که متعلق به یکی از نهادهای نظامی است . خبرگزاری ایرنا گفته است که بیش از ۷۰ اصله درخت در این شهرک  قطع و ساکنان نیز این موضوع را تایید کردند.ناصرامانی مدتی پیش نسبت به اپیدمی قطع درخت در پایتخت هشدار داده بود و از  بی نتیجه بودن هشدارها و تذکرها درخصوص درخت کشی گلایه کرده بود .

پرویز سروری نایب‌رئیس شورای شهر تهران هم  قطع و خشک‌کردن درختان یک سناریو می داند . او درخصوص اپیدامی قطع و خشکاندن درختان در شهر تهران می گوید: ما هم نگرانی در باب قطع و خشکاندن درختان را داریم. یکی ازمباحث شهر آلودگی هواست و قطعاً گسترش و توسعه فضای سبز می‌تواند در این بخش اثرگذار باشد. درخت اینگونه نیست که هر زمانی که ما تصمیم گرفتیم بکاریم و درخت رشد کند، چرا که این مسئله منوط به یک بازه زمانی است و باید بتوانیم ظرفیت تنفسی تهران را توسعه و البته حراست کنیم.

اودر خصوص قطع و خشک‌کردن مرتب درختان در پایتخت می گوید: می‌توان این ذهنیت و نگرانی را داشته باشیم که احتمال دارد دست‌های پنهانی به دنبال این هستند و قطع و خشک‌کردن درختان یک سناریو باشد. قطع درختان جرایم سنگینی را در پی دارد، قطعاً از ظرفیت بخش قضایی استفاده خواهیم کرد و از تمام راهکارها از جمله راهکارهای سلبی و ایجابی استفاده خواهیم کرد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران هم در خصوص  معتقد است : متاسفانه جریان اخبار قطع درختان در شرایطی که با کمبود فضای سبز کارآمد مواجه هستیم، ناراحت کننده است؛ به ویژه اگر درختان قدیمی و با ارزش اکولوژیک، به دلایل مختلف در معرض آسیب خشکاندن و قطع قرار بگیرند.

پیرهادی با یادآوری این موضوع که در مجموعه ها و سازمان ها درختان با بن بالا که دارای ارزش اکولوژیکی زیادی هستند باید به خوبی حفظ و نگهداری شوند، از شهروندان خواست نسبت به اقدامات مشابه خشکاندن و قطع درختان حساس باشند و موضوع را به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اطلاع دهند.

رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با تاکید بر اینکه درختان در مجموعه‌های عمومی و دولتی نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرند و باید نسبت به برخورد قانونی با خاطیان خشک و قطع کردن درختان در اماکن عمومی و دولتی اقدام ویژه صورت گیرد، می گوید: این کمیسیون موضوع قطع درختان را در سال ۱۴۰۱ به طور جدی پیگیری کرده و خواهد کرد.