گفته می شود  به زودی شهرداران 4 منطقه تغییر می کنند .اخبار غیررسمی حکایت از جابه جایی  ها در سطح معاونان شهردارهم دارد .هرچند که تلاش می شود تا لحظه انتشارحکم (برای جلوگیری از لابی ها) تغییرات افشا نشود اما برخی از مدیران که زمزمه های رفتن آنها از چند ماه پیش به گوش می رسید تلاش می کنند از لیست تغییرات حذف شوند .

شهردار تهران به رسانه ها گفته است که تغییرات در شهرداری چندان نیست . او روز گذشته  به رسانه ها گفت :‌ زمانی که در شهرداری کار را شروع کردیم همه احکام را یکساله زدیم و تدبیر این بود که طی یک سال برآورد می کنیم مابه ازای مجموعه ای که از طریق شایسته سالاری افراد انتخاب شده اند در مسیر آزمون عملی کاری قرار می گیرند و کار انجام می شود. به یاری خدا اکثر مدیران آزمون خوبی را پس دادند و خدماتی که امروز شاهد آن هستیم و هر هفته یک افتتاح تا عید داریم محصول کار همین مدیران است. ما نقش مدیریتی را مجدد  بررسی می کنیم.

داوود گودرزی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران هم که این روزها درمراسم های تودیع و معارفه مدیران جدید شرکت می کند از احکام یک ساله شهردار دفاع کرده و گفته است : یکی از ابتکارات خوب شهردار تهران،صدور احکام یکساله مدیریت است و تغییر مدیران لزوما به معنای ناکارآمدی و یا دارای مفهوم منفی نیست بلکه فرصتی برای ظهور ظرفیت های جدید و جایگزینی ظرفیت‌های گذشته است.

برخی از اعضای شورای شهر تهران هم مدافع تغییرمدیریت ها در شهرداری هستند . مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران مدتی پیش به اکو ایران گفته بود : برخی انتصاب در شهرداری با برنامه‌ها و راهبردهایی که دکترزاکانی به شورا ارائه کرده، فاصله دارد. اصلاح و تغییر تیم مدیریتی در پایان سال اول، باید یکی از ضرورت‌هایی باشد که حتما شهردار تهران به آن توجه کند.تاکنون مدیران عامل شرکت بهره برداری مترو بهشت زهرا تغییر کرده اند . گفته می شود سعید غضنفری به دلیل اتفاقات عصر روز 5 شنبه در بهشت زهرا که نارضایتی های گسترده ای به دنبال داشته عزل شده است.تاکنون هیچ مقام مسئولی در شهرداری این موضوع را تایید نکرده است .

اما ماجرای بسته شدن درب هاى بهشت زهرا(س) در شب جمعه گذشته چه بود؟روابط عمومى سازمان بهشت زهرا در این خصوص توضیح داده است که پیش از این اعلام شده بود که درهای گلزار شهدای سازمان در روزهای پنجشنبه به صورت ٢٤ ساعته باز است؛ پنجشنبه گذشته ٣ شهریورماه، جابه‌جایی و تغییر در یگان حفاظت سازمان، این چالش را رقم زده بود که تامین امنیت قبور با اشکال روبه‌رو شود.به همین دلیل و به منظور حفظ و صیانت از فضای پیرامونی آرامستان بهشت حضرت زهرا، با غروب آفتاب درهای سازمان بسته شد که این موضوع موجبات نارضایتی برخی زائران بهشت زهرا را فراهم کرد.روابط عمومی بهشت زهرا ادامه داده است:‌سازمان بهشت حضرت زهرا خود را مسئول می‌داند به دلیل پیش آمد حادثه روز پنجشنبه عذرخواه مراجعانی باشد که امکان زیارت قبور و بویژه گلزار شهدا برایشان فراهم نشد.

روز پنجشنبه، با توجه به حضور مردم در بهشت زهرا، دربانان، همه درها را قفل کردند و مردم به دنبال راهی برای خروج می‌گشتند.