به گزارش اکو ایران ،علیرضا زاکانی ازهمان ابتدا که برنامه هایش را برای اداره شهر تهران ارائه می داد برهوشمند سازی شهرتهران تاکید داشت. اودراولین سخنان با اشاره به لزوم هوشمند سازی شهر تهران تاکید کرد که دقت درهوشمندسازی و بهره مندی از همه ظرفیت های هوشمندسازی شهر می تواند باعث پیشگیری از وقوع فساد شود. اما در مدتی که او سکان شهرداری تهران را بردست دارد چه فعالیت هایی در حوزه توسعه هوشمند سازی تهران انجام داده است ؟

علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به اکو ایران گفت:‌ انتظارم این بود که از مردادماه که این شورا مستقر شده و تقریبا یک ماه پس از آن هم شهردار تهران حکم نهایی را گرفت و مدیران اجرایی هم مستقر شده اند به این موضوع توجه شود .

او ادامه داد :‌در این مدت به موضوعاتی کلانی مانند حمل‌و‌نقل، مسائل حوزه اجتماعی و فرهنگی، تکمیل بزرگراه‌های نیمه‌تمام، تکمیل شبکه‌های مترو  ،نوسازی ناوگان اتوبوسرانی  پرداخته شد  است ، اقداماتی که بسیار ضروری و لازم است ، اما بسیار پرهزینه است.اما کاری که بسیار کم‌هزینه و بی‌دردسر بود کاهش تقاضای سفر بود  که  با توسعه خدمات غیرحضوری این کار شدنی بود .

این عضو شورای شهر تهران معتقد بود که برای تولید یک محصول خوب در این حوزه  سه ماه  زمان خوبی است؛ یعنی با این مقیاس شهرداری تهران می‌تواند دست کم  سالی 4 محصول فناورانه را به مردم شهر تهران عرضه کند. البته طبیعتا پراکندگی و افتراق و تشتت در این حوزه  نباید باشد.

به گفته قائمی شهردار تهران درسخنانش بر موضوع هوشمندسازی  تاکید داشت اما هنوز برون‌دادی در این حوزه مشاهده نکردیم. امیدواریم که به  این جنبه هم یک توجه ویژه کنند و شاهد این باشیم که در آینده‌ای نزدیک چند محصول فناورانه که به زیست بهتر در شهرداری تهران کمک می کند را به عنوان دستاورد این دوره از مدیریت شهری معرفی کنیم .

او درخصوص به روز رسانی تجهیزات هوشمند حوزه حمل و نقل هم گفت: سه‌شنبه هفته گذشته در کمیسیون حمل و نقل میزبان شهردار و معاون حمل و نقل ایشان بودیم. چارچوب‌های کلی‌ای که بنا است  در حوزه حمل‌و‌نقل نسبت به آن اقدام شود تشریح شد. یکی از سرفصل‌ها، هوشمندسازی حوزه حمل و نقل بود و یک جزئی از هوشمندسازی حوزه حمل و نقل، تجهیزات ITS است. هوشمندسازی حمل و نقل به این معنا که  اتوبوس  و مترو در زمان بندی اعلام شده سروقت به ایستگاه  برسند، .

 این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد :‌یکی از مصداق های هوشمند سازی حوزه حمل و نقل  این است که چراغ‌های راهنمایی درست عمل کنند، ثانیه شمارهای  تقاطع‌ها ، دوربین‌هایی که برای کنترل سرعت در بزرگراه‌ها نصب  شدند درست عمل کنند که متاسفانه بخش زیادی از تجهیزات  به دلیل مشکلاتی که در نگهداشت داشته، آسیب دیدند. طبیعتا هر تجهیزاتی دچار فرسودگی می‌شود و در طول زمان باید به آن رسیدگی شود. نشده و بخش عمده‌ای از اینها از دسترس خارج شدند و خوب کار نمی‌کنند که به روز رسانی این تجهیزات در برنامه‌های شهردار تهران بود. امیدوارم منابعش را بتوانند تامین کنند و کار انجام شود. همچنین پیشنهاد شد که حتی‌المقدور از مشارکت بخش خصوصی هم استفاده کنند. ظاهرا شهردار کارگروهی را مامور کرده است  که راه‌های مشارکت بخش خصوصی و عمومی را پیدا کنند و از روش‌های PPP استفاده شود .

او درخصوص این که یکی از وعده های شهردار اتمام 4 ساله مترو است آیا تحقق این وعده امکان پذیر است گفت : برای اتمام تعهدات مترو براساس طرح جامع ریلی که افق آن 1420 است اعتباری نزدیک به 300 هزار میلیارد تومان لازم است که با وضعیت کنونی قابل تحقق نیست.

وی ادامه داد: بودجه امسال شهرداری تهران پس از اصلاحیه، حدود 37 هزار میلیارد تومان است که اگر در خوش‌بینانه‌ترین حالت حدود 40 هزار میلیارد تومان محقق شود که بخش عمده آن برای نگهداشت می‌رود و در زمینه‌های عمرانی دستمان بسته است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: شهردار تهران امید دارد منابعی که برای توسعه مترو مورد نیاز است مانند کمک‌های دولت و مشارکت بخش خصوصی محقق شود.

قائمی درخصوص اینکه شهردار تهران عنوان کرده تحقق اتمام مترو طی 4 سال با همراهی شهروندان امکان‌پذیر است، مردم چه کمکی می‌توانند انجام دهند، گفت: الان در دنیا روش‌های توکِنایز کردن اَسِت‌های دستگاه‌ها مرسوم شده است، به این معنی که ما ارزش سرمایه‌ها و دارایی‌هایمان را به فضای دیجیتال ببریم. به طور مثال شما یک ملک می‌خرید، در نهایت می‌توانید به 6 دانگ تقسیمش کنید و وقتی می‌روید محضر بگویید این یک دانگش برای این و یک دانگش برای آن اما می‌توانید آن ملک را به هر تعداد قسمت دلخواهی بشکنید؟ و همه برایش سند داشته باشند؟ اکنون چنین ساختاری وجود ندارد ولی اگر بنا باشد این ساختمان را به یک میلیون نفر بفروشیم و نفری یک آجر سهممان باشد هم اکثریت توان خرید یک آجر را دارند و آن یک آجر هم اگر قیمتش افزایش پیدا کرد، آن سرمایه‌گذار کوچک در سودش شریک خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر شهرداری به سمت اقتصاد دیجیتال گام بردارد که البته ما نیازمند یکسری قوانین ملی بالادستی هم در این زمینه هستیم، آن شکل از مشارکت مردم که شهردار درباره آن صحبت کرده این‌طور است که 10 میلیون تهرانی بیایند همه کمک کنند با هم مترو بسازیم.

قائمی درخصوص اینکه آیا این روش با وجود نبود قوانین بالا دستی 4 ساله محقق می‌شود، گفت: این ایده هم برای اجرایی شدن به زمان نیاز دارد.در تهران 4 دستگاه TBM داریم. براساس قدرت عملکرد آنها در نهایت شاید سالی 56 کیلومتر حفاری تونل صورت بگیرد، در کنار حفر تونل بحث زیرساخت‌ها، واگن، سیستم‌های سیگنالینگ و ... هم وجود دارد. برای ما هم مقداری باورش سخت بود ولی خب دعا می‌کنیم که بتوانند این کار را انجام دهند.