سفارت روسیه با رد اظهارات رییس انجمن صنفی CNG درباره ممنوعیت بهره‌برداری ایران از ۸ چاه گازی در دریای خزر از سوی روسیه، اعلام کرد: این بیانات منطبق بر واقعیت نیست و تحریک هدفمند در جهت تضعیف روابط دوستانه مسکو و تهران است.

روز گذشته سخنانی به نقل از اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی CNG مطرح شد که مدعی می‌شد روسیه تا زمانی که تراز تجاری گاز ایران منفی نشود اجازه استفاده از منابع گازی خزر را به ایران نخواهد داد. 

به دنبال این اتفاق شرکت نفت خزر نیز بیانیه‌ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: «سخنان منتسب به آقای اردشیر دادرس، رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی با موضوع وجود توافقی میان ایران و روسیه مبنی بر سلب اختیار روسیه از ایران برای برداشت از چاه‌های گازی در محدوده آبی کشورمان در خزر، مصداق نشر اکاذیب، کاملا ‌بی‌پایه و در تضاد با اصل نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.»

در بیانیه‌ی نفت خزر آمده است که روند فعالیت‌های اکتشافی و توسعه‌ای صنعت نفت بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین‌شده و سیاست‌های کلان شرکت ملی نفت ایران ادامه می‌یابد. در بخشی از این بیانیه با تاکید بر اینکه سخنان اردشیر دادرس تداعی کننده دوران شوروی سابق است گفته شده است: «این مطالب متاسفانه از عدم شناخت نسبت به توان و قدرت سیاسی جمهوری اسلامی ایران و همینطور ناآشنایی با مباحث زمین‌شناسی، حفاری و اکتشاف منابع هیدروکربوری حکایت دارد.»