طراحی‌های گرافیکی در شلوغی شبکه‌های اجتماعی برجسته می‌شوند

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با مخاطبان هستند. اما باید از شلوغی و رقابت شدید در این شبکه‌ها عبور کنید. روشی عالی برای این کار، استفاده از طراحی‌های گرافیکی جذاب است.

تصاویر کلید ارتباط با مخاطبان شما هستند. 90 درصد از اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شوند، بصری است و 40 درصد از مردم به اطلاعات بصری بهتر از متن ساده پاسخ می‌دهند. گنجاندن گرافیک‌های خوب در پست‌های شبکه‌های اجتماعی به جلب توجه مخاطبان کمک می‌کند. به داده‌ها در این زمینه توجه کنید:

 • پست‌های فیسبوکی دارای تصویر 2.3 برابر بیشتر از پست‌های بدون تصویر باعث برقراری تعامل میشوند.

 • به‌روزرسانی‌های توییتری دارای تصویر می‌توانند 150 درصد بیشتر از توییت‌های متنی، ریتوییت ایجاد کنند.

 • افزودن تصاویر مرتبط به محتوای وبلاگ می‌تواند ترافیک پینترست را تا 62.5 درصد افزایش دهد.

آیا محصول جدیدی در راه است؟ در روزهای منتهی به  زمان عرضه، مجموعه‌ای از عکس‌های محصول را در اینستاگرام منتشر کنید تا مردم درباره محصول صحبت کنند. آیا رویدادی در راه است؟ بروشور یا پوستر رویداد را در یک پست در تلگرام یا لینکدین منتشر کنید. برجسته شدن در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به ارتقای کسب و کارتان کمک کند.

طراحی گرافیکی داده‌ها را به مفهومی تاثیرگذار تبدیل می‌کند

وقتی اطلاعات مهمی برای به اشتراک گذاشتن دارید، ارائه بصری آن تاثیر بیشتری دارد. اطلاعات زیادی در مورد کسب و کارتان وجود دارد که می‌خواهید در معرض دید افراد مناسب (مانند سرمایه گذاران یا کارمندان) قرار دهید.

مهم نیست که اطلاعات کسب‌وکارتان چقدر تأثیرگذار است، اگر به طور یکنواخت آنها را با مخاطبان در میان بگذارید، قادر به برقراری ارتباط سازنده نیستید. اینجاست که طراحی گرافیکی وارد عمل می‌شود.

آیا نمی‌دانید که با نتایج نظرسنجی مشتریان چه کار کنید؟ با طراحی اینفوگرافیک، آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، و از آن به عنوان راهی برای تولید لید استفاده کنید (اینفوگرافیک‌ها ترافیک وب را تا 12 درصد افزایش می‌دهند).

اگر اطلاعاتی دارید که می‌دانید تأثیر زیادی بر روی مخاطبانتان می‌گذارد، بهترین کار این است که آن‌ها را به گونه‌ای نمایش دهید که تأثیرگذارترین تلنگر را وارد کنند.

طراحی گرافیکی به شما در ارائه اسلایدی کمک می‌کند

ارائه اسلایدی مناسب می‌تواند به بهای خروج از جلسه سرمایه گذاری با یک چک خوب تمام شود.

در تعامل با سرمایه گذاران، باید برند خودتان را ارزشمند معرفی کرده و به وضوح توضیح دهید که چرا آنها باید منابع مالی خودشان را وارد شرکت شما کنند. ارائه‌های اسلایدی با طراحی گرافیکی خوب اطلاعات کلیدی را برای جلب توجه، اثر گذاری بر مخاطب و برقراری ارتباط مؤثر مطرح می‌کنند.

هر کاری به پول نیاز دارد؛ گاهی اوقات، این پول باید از طرف سرمایه گذاران تامین شود. اگر می‌خواهید این پول را از سرمایه‌گذاران بگیرید، پس باید از طراحی گرافیکی برای تهیه ارائه یا طرحی استفاده کنید که به آنها ارزش سرمایه گذاری روی کارتان را نشان دهد.

طراحی‌های گرافیکی به ساختن برند شما کمک می‌کنند

برندسازی با طراحی گرافیک

وقتی نوبت به طراحی عناصر کلیدی برندسازی می‌رسد، می‌خواهید منحصربه‌فرد باشید. طراحی گرافیکی به شما کمک می‌کند تا یک طراحی لوگوی بی‌نظیر انجام دهید.

به برندتان به عنوان DNA شرکت خودتان فکر کنید. برند به مشتریان می‌گوید که شما چه چیزی هستید، آنها چه انتظاراتی دارند و چرا باید با شما کار کنند. برندتان چیزهای زیادی در مورد شما می‌گوید و بسیاری از این ارتباطات بصری هستند.

قبل از اینکه بتوانید برند خودتان را به صورت بصری زنده کنید، باید واضح بدانید که به عنوان یک برند چه کسی هستید و می‌خواهید برند شما چه پیامی ‌برای مخاطبانتان ارسال کند.

برای اینکه خودتان را به عنوان یک برند معرفی کنید به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:

 • اگر برند من یک شخص بود، چه کسی می‌شد؟

 • اگر بتوانم برندم را در سه کلمه توصیف کنم، آنها چه خواهند بود؟

 • نقطه تمایز من چیست؟ چه چیزی برند من را از رقبا متمایز می‌کند؟

 • اگر برند من می‌توانست صحبت کند، با چه لحنی صحبت می‌کرد؟

 • برند من چه کاری را بهتر از دیگران انجام می‌دهد؟

هنگامی‌که شخصیت برند خودتان را تقویت کردید، زمان آن فرا رسیده که به صورت بصری آن را زنده کنید. تعدادی از عناصر بصری وجود دارند که می‌توانید برای تقویت برند خودتان، برقراری ارتباط با مخاطبان و ایجاد تعامل طراحی کنید. این عناصر شامل موارد زیر هستند:

 • لوگو: لوگوی شما مهم ترین چیزی است که برای شرکت خودتان طراحی می‌کنید. این عنصر به عنوان چهره برند شما عمل می‌کند و مردم به واسطه آن، بیشتر با شما و شرکت شما ارتباط برقرار می‌کنند.

 • سایت اینترنتی: وبسایت خودتان را به عنوان املاک و مستغلات برندتان در وب در نظر بگیرید. مردم به وبسایت می‌روند تا بفهمند شما که هستید و چه چیزی برای ارائه دارید. سایت باید مبتنی بر برند و به خوبی طراحی شود.

 • پالت رنگ برند: رنگ مفهومی بسیار قدرتمند است و رنگ‌هایی که برای پالت رنگ برندتان انتخاب می‌کنید پیام بسیار خاصی را به مخاطبان ارسال می‌کند. قبل از اینکه به رنگ‌ها بپردازید، کمی‌در مورد روانشناسی رنگ‌ها تحقیق کنید. پالت رنگی آبی و سبز پیامی ‌بسیار متفاوت از پالتی متشکل از سایه‌های قرمز، نارنجی و زرد ارسال می‌کند. بنابراین مطمئن شوید رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید احساسات مناسبی را به مخاطب القا می‌کنند.

 • فونت / تایپوگرافی: همین موضوع در مورد تایپوگرافی نیز صدق می‌کند. مطمئن شوید فونت‌هایی که انتخاب می‌کنید و روش استفاده از آن‌ها مطابق با برند شماست.

این عناصر بصری به عنوان چهره شرکت شما و چارچوبی برای نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان عمل می‌کنند. وقتی آنها را به گونه‌ای طراحی می‌کنید که با شخصیت کسب و کارتان به عنوان یک برند هماهنگی دارند، راه زیادی را در مسیر موفقیت پیموده‌اید.

طراحی‌های گرافیکی به جذب مشتریان بالقوه کمک می‌کنند

محتوای بازاریابی که به خوبی طراحی شده‌، کلیدی در ذهن مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه هستند. با داشتن تمپلیت‌های جذاب برای کارت‌های ویزیت، بروشورها و کاتالوگها، انبار مهمات بازاریابی را برای کسب و کارتان می‌سازید.

بهترین راه برای ماندن در ذهن مخاطب داشتن طراحی‌های گرافیکی جذاب است.

اگر می‌خواهید دارایی‌های بازاریابی شما نتایج خوبی را برای کسب‌وکارتان به ارمغان بیاورد، چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • روی برندتان متمرکز بمانید. برند شما باید در تمام ارتباطات شما از جمله مطالب بازاریابی وارد ‌شود. مطمئن شوید که لوگو، پالت رنگ برند، فونت‌ها و سایر عناصر کلیدی برند خود را در جای مناسب قرار داده‌اید.

 • مطالب را مختصر کنید. مطالبتان را در بروشور یا کاتالوگ بازاریابی کوتاه و دقیق بنویسید تا پیام‌های کلیدی شما در دریایی از متن گم نشود.

 • اطلاعات تماس را فراموش نکنید. اطلاعات تماس را علاوه بر کارت ویزیت، در سایر دارایی‌های بازاریابی هم بگنجانید. اگر مشتریان ندانند چگونه با شما ارتباط برقرار کنند، به احتمال زیاد، کسب و کار خود را به ناکجا آباد می‌رسانید.

جذب مشتریان در دنیای کسب و کار

در نهایت...

امروزه برای داشتن یک کسب و کار موفق، به چیزی بیش از یک محصول عالی نیاز دارید. باید توجه مشتریان را جلب کنید، پیامتان را به آنها انتقال دهید و علاقمندی آنها به برندتان را برای مدت طولانی حفظ کنید. طراحی‌های گرافیکی می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. بنابراین اگر می‌خواهید یک کسب و کار موفق بسازید، به سرمایه گذاری روی طراحی گرافیکی نیاز دارید.