این روزها فضای رقابتی فروشگاه های فیزیکال دیگر تنها به محل فروشگاه و دکوراسیون نیست بلکه در عرصه دیجیتال در حال رقابت می باشند و همواره هر کس دوست دارد به سرعت از دیگران پیشی بگیرد. در این میان برای خیلی ها سوال می شود که آیا در ابتدا نیاز به طراحی سایت فروشگاهی است و یا ابتدا روی مدیریت اینستاگرام خود فعالیت کنیم؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است ... در نظر ما داشتن سایت و به موازات حرکت کردن در این دو برنامه بسیار اثر بخش است. 

اما اگر برای شما امکان فعالیت در هر دو به صورت همزمان نیست انتخاب یکی از این دو مورد به موارد زیر بر می گردد:

• آیا شما کسب و کار فیزیکی خود را تازه شروع کرده اید و در بازار شناخته نشده اید؟

• آیا امکان هزینه و سرمایه گذاری زیاد را دارید؟

• آیا کسب و کار شما شناخته شده است و در بازار فیزیکی مشتری خود را دارید؟

پاسخ به هریک از این سوالات می تواند راه را برای شما تغییر دهد در ادامه به توضیح درباره هر یک از موارد زیر می پردازیم.

آیا شما کسب و کار فیزیکی خود را تازه شروع کرده اید و در بازار شناخته نشده اید؟

در این صورت اگر می خواهید روی سرمایه خود مدیریت داشته باشید، بهتر است ابتدا از اینستاگرام شروع کنید و بعد از رسیدن سقف فروش خود به سراغ طراحی سایت فروشگاهی و تبلیغات و سئو بروید.

چرا که طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به تنهایی موجب دیده شدن شما نمی شود و نیاز به تبلیغات به روشهای مختلف است مانند تبلیغات در سایتهای معتبر، تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغات دهان به دهان و یا تبلیغ کاغذی و شهری همچنین یکی از روشهایی که می تواند بعد از طراحی سایت به شما کمگ کند سئو می باشد.

تیم دیجیتال مارکتینگ سها با اجرای صفر تا 100 طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و سئو سایت به شما کمک می کند تا در تمامی بخشهای تبلیغاتی به درستی فعالیت کنید ما به شما کمک می کنیم تا بهترین انتخاب خود را داشته باشید. 

آیا امکان هزینه و سرمایه گذاری زیاد را دارید 

اگر از نظر هزینه طراحی سایت فروشگاهی و دیگر هزینه های آن مشکلی ندارید و چنین امکانی برای شما فراهم است توصیه ما به شما فعالیت همزمان بر روی سایت/ اپلیکیشن/ اینستاگرام و سئو می باشد و این بهترین راه برای انجام یک کسب و کار است.

آیا کسب و کار شما شناخته شده است و در بازار فیزیکی مشتری خود را دارید؟

در این صورت بهتر است ابتدا سایت خود را راه اندازی کنید چرا که مشتریان، شما و اجناستان را می شناسند و به شما اعتماد دارند و برای تسریع در خرید به راحتی به سایت شما مراجعه می کنند.

  12

   34

موارد بالا که نام بردیم تنها تجربه و تحقیقات تیم ما است و در نهایت این یک بسته کلی است و در تمامی کسب و کارها نمی توان به جدیت از آن استفاده کرد.

اگر شما کسب و کاری دارید و می خواهید به صورت جدی به بازار دیجیتال وارد شوید بهتر است به کمک یک تیم، قبل از هر چیز تمام جوانب را بسنجید، اهداف خود را مشخص کنید، مشتریان خود را بشناسید و ببینید رقبای شما در این زمینه چگونه فعالیت می کنند. 

ما نیز می توانیم در این بین به شما کمک کنیم تا انتخابی مناسب تر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که تمامی راه های ارتباطی با مشتریان می تواند یک سری مزایا و یک سری معایب داشته باشد که حتما معایب را می توان با پیدا کردن راه حل صحیح پوشاند.