از طرفی اجباری بودن بیمه شخص ثالث به افراد آسیب دیده و مقصر حادثه کمک می‌کند که سریع‌تر بتوانند به جریان عادی زندگی برگردند. به همین دلیل هنگام تهیه بیمه شخص ثالث هر چقدر سقف بیمه بالاتری را انتخاب کنید، در زمان حادثه خسارت بیشتری را از شرکت بیمه‌گر دریافت خواهید کرد.

در این مقاله همراه ما باشید تا دلایل افزایش سقف خسارت بیمه را به‌طور ویژه بررسی کنیم.

 سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می شود؟

نرخ بیمه شخص ثالث هر سال توسط بیمه مرکزی تعیین شده و به شرکت‌های بیمه‌ای ابلاغ می‌شود. اما مبلغ نهایی بیمه شخص ثالث به کاربری خودرو، سال ساخت، تخفیف‌های بیمه‌ای، داشتن یا نداشتن معاینه فنی و ده‌ها عوامل دیگر بستگی دارد. در ماه‌های حرام دیه کامل انسان معادل مبلغ 640 میلیون تومان تعیین شده است. در بیمه شخص ثالث حداقل پوشش بیمه 2.5 درصد مبلغ دیه است و می‌توانید سقف خسارت بیمه شخص ثالث را به دلخواه تا 320 میلیون تومان افزایش دهید.

بیمه برای گذر از حوادثی که نمی‌دانیم در آینده ما را درگیر چه اتفاقاتی می‌کند، ضروری است. اگر کارفرما دارید حتما از بیمه مشاغل آزاد استفاده و اگر کارفرما ندارید با بیمه خویش فرما خود را بیمه کنید تا در زمان بیماری و حوادث غیرمرقبه هزینه‌های درمانی و پزشکی را آسان‌تر جبران کنید. 

چرا باید سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را افزایش دهیم؟

حادثه خبر نمی کند! ما نمی‌دانیم در آینده ممکن است درگیر چه نوع حوادثی بشویم. به همین دلیل باید برای جبران هزینه‌های تحمیل شده سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را افزایش دهیم. در سال 1400 حداقل پوشش بیمه 16 میلیون تومان تعیین شده است. تصور کنید راننده‌ای در حادثه‌ای مقصر شناخته شده است و حداقل سقف پوشش بیمه را دارد. به‌طور مثال اگر خسارت حادثه 40 میلیون تومان باشد. 16 میلیون این مبلغ را بیمه پرداخت می‌کند؛ خسارت بیشتر از سقف بیمه به عهده مقصر است و در این حالت نیز 24 میلیون باقی‌مانده شخصاً باید پرداخت کند. 

تهیه بیمه برای هر خانواده‌ای الزامی است؛ چراکه ما نمی‌دانیم که در آینده درگیر چه بیماری‌ها و حوادثی می‌شویم و هزینه‌های درمانی و پزشکی چگونه خواهد بود. خوشبختانه انواع بیمه درمانی از بیمه sos گرفته تا بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده را می‌توان به‌صورت آزاد تهیه کرد. با تهیه این بیمه‌ها خود و خانواده‌تان را نسبت به بیماری و حوادث احتمالی بیمه خواهید کرد. 

بیمه شخص ثالث

بعد از حادثه امکان افزایش سقف تعهدات مالی وجود ندارد!

یکی از مهم‌ترین دلایلی که هنگام تهیه بیمه شخص ثالث باید بالاترین سقف را انتخاب کنید این است که در زمان حادثه نمی‌توان سقف تعهدات بیمه را افزایش داد. درصورتی نیز، فردی در حادثه‌ای مقصر حادثه شناخته شود و بیمه شخص ثالث نداشته باشد به دلیل اجباری بودن این نوع بیمه علاوه‌بر پرداخت دیرکرد باید جریمه نیز بپردازد. از طرفی نیز بعد از حادثه امکان تهیه بیمه شخص ثالث وجود ندارد. در این حالت مقصر حادثه شخصاً باید کلیه خسارت‌های جانی و مالی ناشی از حادثه را بپردازد.

خوشبختانه شرکت، کارفرمایان و پرسنل هر شرکت و کارخانه‌ای فارغ از داشتن یا نداشتن بیمه پایه، می‌توانند برای خود و خانوادشان بیمه تهیه کنند. برای حمل و نقل دریایی بیمه کشتی، برای کارگران و مهندسان پروژه‌های ساختمانی نیز بیمه مسئولیت و مهندسی و برای کلیه افراد جامعه بیمه تکمیلی و انفرادی وجود دارد.

هزینه افزایش سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث ارزان است!

قبل از هر چیز از شرکت بیمه‌گر سوال کنید که اگر بالاترین میزان پوشش سقف بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید چقدر به مبلغ بیمه اضافه می‌شود. با بررسی‌های انجام شده درصورتی‌که بالاترین میزان پوشش بیمه را برای خود انتخاب کنید 50 تا 250 هزار تومان باید بیشتر بپردازید! آیا پرداخت 250 هزار تومان ارزش استفاده از سقف پوشش تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را ندارد؟ 

سقف تعهدات مالی بیمه

نحوه انتخاب سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث؛ بالاترین پوشش را انتخاب کنید!

هر شرکت بیمه‌ای برای سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود طبق قوانین از پیش تعیین شده خاصی عمل می‌کند. در ابتدای انعقاد قرارداد با شرکت بیمه‌گر می‌توانید سقف پوشش بیمه را انتخاب کنید. چنانچه می‌خواهید سقف پوشش بیمه شخص ثالث را افزایش دهید با شرکت بیمه‌گر تماس بگیرید و مراتب اداری و قانونی آن را سوال و نسبت به افزایش سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث خود سریعاً اقدام کنید. توجه کنید که شرکت بیمه بدون کروکی تا 16 میلیون تومان بیمه خسارت پرداخت می‌کند و سقف خسارت بیمه با کروکی نیز همان مبلغ دیه است. 

آسماری بهترین ارائه دهنده بیمه شخص ثالث با بالاترین سقف پوشش تعهدات!

در این مقاله بررسی کردیم که چرا باید سقف پوشش خسارت بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهید. در ایران بیش از 33 میلیون وسلیه نقلیه وجود دارد. این حجم از وسیله نشان می‌دهد که باید خود را نسبت به اتفاقات احتمالی بیمه کنیم. 

آسماری بهترین شرکت ارائه دهنده انواع بیمه شخص ثالث، بیمه مسئولیت و مهندسی، بیمه کشتی، بیمه تکمیلی و درمان خانواده و بیمه آتش سوزی است. چنانچه برای تهیه بیمه شخص ثالث سوال یا نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان آسماری به شماره تلفن 43417-021 تماس بگیرید؛ کارشناسان آسماری آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند.