نشانه های مختلفی برای هک شدن گوشی موبایل وجود دارد و هر کدام از این علائم یک سری ویژگی های خاص و منحصر به فرد دارند. شما باید به این مسئله مهم توجه داشته باشید که هک شدن گوشی موبایل می تواند تاثیرات مخربی را بر روی دستگاه شما داشته باشد. امروز ما قصد داریم تا در مورد هک شدن گوشی موبایل با شما صحبت کنیم. همچنین ما پاسخ سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده را آماده کرده ایم. پس با ما و تیم فنی ما تا انتها همراه باشید تا به پاسخ سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده دسترسی پیدا کنید.

چرا دستگاه موبایل هک می شود؟

امروزه در دنیای برنامه نویسی، پیشرفت های زیادی ایجاد شده است. به همین علت، هک شدن وسایل مختلف به یک امر رایج تبدیل شده است. گوشی های موبایلی که امنیت پایینی هم دارند، خیلی راحت تر از دیگر وسایل هک خواهند شد. هکر ها از هک گوشی موبایل می توانند اهداف مختلفی داشته باشند. اکثر اوقات هدف اصلی هکر ها دستیابی به فایل های شخصی و اطلاعات محرمانه گوشی شما می باشد.

از جمله دیگر دلایلی که می توان برای هک شدن گوشی موبایل مطرح کرد، اخاذی و دریافت اطلاعات  غیر مجاز هستند. جالب است بدانید که روش های خاصی وجود دارد که با استفاده از آنها شما می توانید به سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده پاسخ دهید. شما باید همه این روش ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد.

حتی حرفه ای ترین و قوی ترین هکر های موجود در دنیا هم ردی از خود به جای می گذارند. با استفاده از این رد ها و علائم، شما می توانید انگیزه هکر، دلیل هک شدن و یا خود هکر را شناسایی کنید. البته که شناسایی هکر به دانش فنی و مهارت ردیابی بالایی نیاز دارد و به همین علت هم ما امروز در مورد آن صحبت نمی کنیم. ما فقط علائم هک شدن گوشی را به شما معرفی می کنیم و شما می توانید دیگر اطلاعات را به صورت شخصی دریافت نمایید.

اولین پاسخ به سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده، پایین آمدن بیش از حد سرعت گوشی

اولین پاسخ به سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده، پایین آمدن بیش از حد سرعت گوشی

همانطور که به این مسئله اشاره کردیم، پاسخ های مختلفی را می توان برای سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده ارائه کرد. اولین پاسخی که ما قصد بررسی آن را داریم، کندی گوشی است. کند شدن بیش از اندازه گوشی یا تبلت می تواند یکی از مهم ترین نشانه هایی باشد که شما باید به آن توجه کنید.

البته گاهی اوقات خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری هم می توانند این مشکل را ایجاد نمایند. ولی، هنگامی که دستگاه شما هک می شود و هکر در حال انتقال فایل ها است، سرعت گوشی کاهش پیدا می کند. چرا که هارد گوشی در حال پردازش اطلاعات و ارسال آنها به سرور هکر است. یک سناریو ساده برای این حالت وجود دارد.

فرض کنید که شما تا دیروز با دستگاه گوشی موبایل خود بدون مشکل کار می کردید و هیچ کندی هم در آن دیده نمی شد. ولی امروز شما یک برنامه خاص از یک لینک نا شناس را نصب کردید و پس از نصب برنامه، سرعت گوشی شما کاهش پیدا کرده است. این کاهش سرعت به قدری قابل توجه بوده که شما را عصبی کرده است. پس، کند شدن ناگهانی و بدون علائم گوشی را جدی بگیرید تا با مشکلی مواجه نشوید.

دومین علامت هک شدن، ارسال و دریافت پیامک های عجیب

دومین پاسخی که می توان به سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده داد، مربوط به ارسال یا دریافت پیامک های عجیب و غریب است. در مورد ارسال پیامک که همه چیز مشخص است. اگر شما پیامی را برای کسی ارسال نکرده اید، یک نفر دیگر باید این کار را انجام داده باشد. پس، اگر شما وارد برنامه پیام ها یا پیام رسان های خود شدید و متوجه شدید که یک پیام ناشناس ارسال شده است، به احتمال خیلی زیاد گوشی شما هک شده است.

دریافت پیامک های عجیب مربوط به پیامک های تبلیغاتی نیست. منظور ما از پیامک های عجیب، پیامک هایی هستند که می توانند حاوی متون ناشناس، اعداد ناشناس یا کد های ورود خاص باشد. گاهی اوقات شما حتی متوجه این پیام ها نمی شوید ولی آنها می توانند اثرات مخربی را بر روی دستگاه شما بگذارند.

سومین علامت هک شدن گوشی موبایل، نصب اپلیکیشن های عجیب

سومین علامت هک شدن گوشی موبایل، نصب اپلیکیشن های عجیب

گاهی اوقات هکر ها فقط برای تبلیغات یا دریافت ویو و بازدید و نصب گوشی شما را هک می کنند. پس، اگر بر روی دستگاه گوشی موبایل شما یک برنامه عجیب و ناشناس نصب شده بود، به احتمال زیاد شما با مشکلات خاصی همچون هک شدن گوشی موبایل مواجه شده اید.

جالب است بدانید که این محصول می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. چرا که نشان دهنده وخامت اوضاع است. گوشی اجازه ندارد بدون دسترسی شما، برنامه ای را نصب کند. پس، اگر یک هکر بتواند امنیت سیستم را اینگونه دور بزند، به احتمال زیاد توانسته که به کل گوشی شما نفوذ کند.

بهتر است که در مورد آخرین برنامه هایی که بر روی گوشی خود نصب کرده اید، مقداری تحقیق کنید و مطمئن شوید که مشکلی برای شما ایجاد نشده است. بهتر است که برنامه های ناشناس و برنامه هایی که از پلی استور دانلود نکرده اید را حذف کنید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید. گاهی اوقات افراد اطلاعات به شدت مهم را فقط به خاطر همین مسئله از دست داده اند.  

چهارمین علامت هک شدن تلفن همراه، بالا رفتن مصرف اینترنت

آخرین پاسخی که ما برای سوال از کجا بفهمیم گوشی موبایل هک شده آماده کرده ایم، مربوط به بالا رفتن مصرف اینترنت است. هنگامی که یک هکر وارد دستگاه شما می شود، از طریق هوا یا فلش مموری اطلاعات شما را دریافت نمی کند. بلکه با استفاده از روش های خاص و پروتکل های اینترنتی ویژه، اطلاعات شما را به سرور یا کامپیوتر خود منتقل می نماید.

همین پروسه می تواند حجم زیادی از اینترنت شما را هدر دهد. چرا که هکر یک بار به دستگاه شما نفوذ کرده و آن را آلوده کرده است، و یک بار دیگر هم در حال دریافت همه اطلاعات موجود درون گوشی شما است. فرض کنید که شما همه اطلاعات گوشی تان را در برنامه ای همچون واتس اپ یا تلگرام ارسال می کنید. خب مطمئنا این مسئله می تواند مقدار زیادی از حجم گوشی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

گاهی اوقات هم هکر فقط دو الی سه عکس یا چند ابزار خاص را از گوشی شما بر میدارد. این مسئله باعث می شود تا حجم کمتری از اینترنت شما مصرف شود ولی شما باز هم باید مراقب باشید چرا که به احتمال زیاد، هکر باز هم به گوشی شما علاقه نشان داده و اطلاعات را دریافت می کند. بهتر است که شما هم با استفاده از ابزار های به کار رفته در گوشی تلفن همراه خود، مطمئن شوید که حجم مصرف شما افزایش پیدا نکرده است.

فروشگاه لوازم دیجیتال مبیت