از این جهت دانستن دلایل و مزیت های خرید این دستگاه، می تواند خریدی اقتصادی و بهینه را برای خریداران به ارمغان آورد.

معرفی تیلر کولتیواتور

یکی از مهمترین عواملی که موجب پیشرفت صنعت کشاورزی و کاشت و برداشت محصولات شده، استفاده از تجهیزاتی با تکنولوژی بروز می باشد که می توانند بستری مناسب را برای کاشت و برداشت فراورده های کشاورزی فراهم آورند. دستگاه تیلر کولتیواتور را می توان از کاربردی ترین تجهیزات آماده سازی زمین کشاورزی دانست که همانند یک تراکتور، فرایند شخم زنی را به سرانجام می رساند.

اما این دستگاه تفاوت های چشمگیری با تراکتور های غول پیکر دارد که این وجه تمایز را می توان اصلی ترین دلیل برای خرید تیلر کولتیواتور دانست. تیلر کولتیواتور در در واقع، تراکتور های کوچک دو چرخ هستند که به صورت کششی حرکت کرده و از انواع آن می توان حتی در باغ های کوچک نیز بهره مند شد.

خرید انواع تیلر کولتیواتور

از آنجایی که تیلر کولتیواتور می تواند نیاز های اصلی در زمینه کشاورزی را به صورت بهینه برآورده سازد، خریداری آن به افرادی که دارای زمین های کشاورزی و یا باغ های میوه هستند، پیشنهاد می شود. اما قبل از خرید تیلر کولتیواتور ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید تا بتوانید بهترین مدل این ماشین کشاورزی را خریداری نمایید.

تیلر کولتیواتور ها بر مبنای چندین معیار، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. نخستین معیار تقسیم بندی این ماشین آلات کشاورزی، طراحی و نوع موتور می باشد که آن ها را به دو دسته دیزلی و بنزینی تقسیم کرده است.

دسته بندی دیگر بر اساس جنس چرخ ها می باشد که تیلر کولتیواتور هایی با چرخ پلاستیکی، نسبت به مدل های دیگر پرفروش تر و کاربردی تر برای استفاده در باغات هستند. چرخ های آهنی استوانه ای، مقاومت بسیار بالایی دارند و برای شخم زدن زمین های کشاورزی و شالی های آبگیر مناسب می باشد.

چرخ های آهنی پره دار، از دیگر انواع چرخ های تیلر کولتیواتور هستند که به دلیل وجود پره های مقاوم، از آنها برای آماده سازی زمین های سخت استفاده می شود. لازم به ذکر است که معیار های دیگری نظیر سیستم گیربکس، میزان عرض و عمق شخم زنی و ... از دیگر معیار های دسته بندی انواع تیلر کولتیواتور می باشند.

دلایل خریداری تیلر کولتیواتور بنزینی

تیلر ویتذبن نت

همان طور که عنوان شد یکی از مهمترین تقسیم بندی های خرید تیلر کولتیواتور، براساس معیار طراحی موتور آنها می باشد که هر کدام دارای مزیت های انحصاری برای خرید هستند. تیلر کولتیواتور های بنزینی بیشتر برای زمین هایی با متراژ کوچک مناسب می باشند و توان موتور آنها حداکثر ۷ اسب بخار خواهد بود.

این نوع از تیلر کولتیواتور ها دارای اندازه کوچکی هستند و از این جهت از آنها برای انجام امور سبک بهره گرفته می شود. استفاده از تیلر های بنزینی بسیار راحت است و همچنین قیمت مقرون به صرفه آنها را می توان از دیگر دلایل مشتریان برای خریداری این مدل از ماشین آلات کشاورزی دانست. البته بهتر است توجه داشته باشید که این مدل، مصرف سوخت بیشتری خواهد داشت.

دلایل خریداری تیلر کولتیواتور دیزلی

خرید تیلر کولتیواتورهای دیزلی به افرادی توصیه می شود که دارای زمینهای زراعی با متراژ نسبتا بزرگ هستند. این دسته از تیلر کولتیواتورها توانی معادل ۶ الی ۱۲ اسب بخار دارند و با توجه به قدرت موتور بالا، می توان از آنها برای فرایند های سنگین شخم زنی استفاده کرد.

یکی دیگر از مزیت های بارز این مدل از ماشین آلات کشاورزی را می توان مصرف سوخت بهینه آنها دانست که نگاه هر مشتری را به سوی خود جلب می کند. البته باید توجه داشته باشید که در کنار تمام مزیت های چشمگیر، این دستگاه دارای قیمت بالاتری نسبت به تیلر کولتیواتور بنزینی است و به هیچ عنوان خریداری آن برای انجام فعالیت های سبک، توصیه نمی شود.

کاربرد تیلر کولتیواتور ها

یکی دیگر از دلایل خرید تیلر کولتیواتور را می توان کاربرد های گسترده و چشمگیر این دستگاه عنوان کرد. به طور کلی از تیلر کولتیواتور به منظور انجام فرایند های آماده سازی زمین های زارعی نظیر شخم زنی و خاک ورزی استفاده می شود. این دستگاه همچنین می تواند در ترکیب خاک با انواع کود های شیمیایی و کمپوست نقش موثری داشته باشد. یکی دیگر از دلایل برجسته خریداری این دستگاه را می توان ادغام دو دستگاه کشاورزی، در یک دستگاه دانست.

 این دستگاه دارای قابلیت اتصال به ادوات مختلف نظیر پمپ های آب و روتیواتور می باشد که این امر کاربرد آن را برای فعالین حوزه کشاورزی افزایش داده است. سم پاشی، کندن علف های هرز، سله کشی، تیغ زدن، درو کردن، منتقل کردن نیرو و ... از دیگر موارد کاربرد این دستگاه کشاورزی می باشند.

معایب تیلر باغی

تیلر

همان طور که عنوان شد، تیلرهای بنزینی را به عنوان تیلر های باغی شناسایی می کنند. زیرا که این تیلرها برای آماده سازی مزارع و زمین های کشاورزی مناسب نیست و اغلب در باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. خرید تیلر کولتیواتور بنزینی نسبت به خرید تیلر کولتیواتور دیزلی، معایبی دارد که مصرف سوخت بالا را می توان به عنوان چشمگیر ترین عیب تیلر های باغی دانست. 

پارامتر های خرید تیلر کولتیواتور

برای خرید تیلر کولتیواتور همواره با پارامتر های گوناگونی رو به رو هستید که در مطالبی پیشین برخی از آنها را عنوان کردیم. یکی دیگر از پارامتر های برای خرید این تجهیزات، بررسی مشخصات فنی آن می باشد. علاوه بر این لازم است بدانید که امروزه برند های مختلفی در زمینه تولید این تجهیزات فعالیت می کنند و تیلر کولتیواتور های متنوع با قیمت های مختلف را عرضه کرده اند. توجه داشته باشید که پس از خریداری این دستگاه ها باید تمام نکات ایمنی آن را به منظور حفظ سلامت خود رعایت نمایید.

نکات مهم قبل از خرید تیلر کولتیواتور

همان طور که متوجه شدید، تیلر کولتیواتورها، از تجهیزات کشاورزی پرکاربرد هستند که تنوع گسترده ای دارند. این امر موجب سردرگمی خریداران برای انتخاب بهترین مدل تیلر کولتیواتور مورد نیاز خود شده است. از این جهت توصیه می شود که قبل از خرید تیلر کولتیواتور، به نکات ذیل توجه کنید. در ابتدا لازم است تا متناسب با متراژ زمین زارعی خود، نسبت به انتخاب مدل دستگاه اقدام کنید.

پس از آن لازم است تا میزان سنگینی و سبکی فعالیت های زراعی خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن قدرت و توان موتور تیلر کولتیواتور را انتخاب کنید. توان موتور تیلر کولتیواتورها، حداقل ۵ اسب بخار و حداکثر ۱۲ اسب بخار می باشند. لازم است تا قبل از خریداری تیلر کولتیواتور، انتظار خود از دستگاه را مشخص کرده و سپس قابلیت ها و امکانات دستگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

قیمت تیلر کولتیواتور

باید بدانید که قیمت خرید تیلر کولتیواتور، تابع مدل های مختلف آن می باشد. در واقع هرچه عملکرد تیلر کولتیواتور ها بیشتر شود، با افزایش قیمت خرید آنها نیز رو به رو خواهید شد. از این جهت می توان گفت که قیمت تیلر کولتیواتورها با توجه به نوع و توان موتور آنها، سیستم دنده و گیربکس، نوع سوخت مصرفی، جنس چرخها و ... متغیر می باشد.

برای این که بتوانید خریدی مطمئن و مقرون به صرفه را تجربه کنید، می توانید با مشاورین آنلاین ویترین نت ارتباط برقرار کرده و بهترین تیلر کولتیواتور مورد نیاز خود را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید.