اگر در تور تایلند علی بابا شرکت کنید، می‌توانید برنامه‌ریزی خوبی برای بازدید از اکثر جاهای دیدنی تایلند داشته باشید. تایلند کشوری استوایی و بسیار زیبا است که سواحل و جنگل‌های بسیاری دارد. در سفر به چنین شهرهایی، معمولاً مسافران به دو دسته مختلف تشکیل می‌شوند.

دسته اول کسانی که حضور در سواحل را ترجیح می‌دهند و دسته دوم کسانی که عاشق جنگل هستند. این دودستگی در پوکت بیشتر نمود پیدا می‌کند. در پاتایا سواحل بیشتر از جنگل‌ها هستند؛ اما در بانکوک و پوکت، سواحل و جنگل‌های بسیاری وجود دارند. خلاصه اگر عاشق آفتاب‌گرفتن در کنار ساحل هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا جذاب ترین سواحل تایلند را بهتر بشناسید.

ساحل کامالا در پوکت

ساحل کامالا از جمله معروف‌ترین و البته زیباترین سواحل تایلند محسوب می‌شود که در جزیره زیبای پوکت قرار دارد. ساحل کامالا بسیار دستنخورده و بکر باقی مانده است. همین موضوع آن را به یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین سواحل تایلند تبدیل می‌کند.

آرامش در این ساحل حاکم است و فقط صدای امواج شنیدنی دریا به گوش می‌رسد. این ساحل برای آن دسته افرادی که به آرام شو استراحت در سفر به تایلند علاقه‌مند هستند، جان می‌دهد. همچنین اگر عاشق ماهیگیری یا موج‌سواری هستید نیز می‌توانید به ساحل کامالا پوکت بروید.

ساحل پاتونگ در پوکت

ساحل پاتونگ را با نام بزرگترین ساحل در جزیره پوکت می‌شناسند. به همین خاطر در زمره معروف‌ترین و محبوب‌ترین سواحل تایلند نیز به حساب می‌آید. مخصوصاً در دوران پیک سیزن که پوکت بسیار شلوغ می‌شود، این ساحل به‌خاطر وسعت بزرگ خود، ازدحام جمعیت را چندان نشان نمی‌دهد.

در طول فستیوال‌های خاص، جشن و پایکوبی‌های بسیاری در ساحل پاتونگ برگزار می‌شوند. همچنین کلوب‌های ورزش‌های دریایی، هیجان و آدرنالین خونتان را تأمین می‌کنند. در این ساحل می‌توانید انواع ورزش‌های آبی و تفریحات هیجان‌انگیز را تجربه کنید و از آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

ساحل کارن

ساحل کارن در پوکت

ساحل کارن بعد از ساحل پاتونگ که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، لقب بهترین و بزرگترین ساحل پوکت را به دوش می‌کشد. برای دسترسی به ساحل کارن باید حدود 20کیلومتر از مرکز شهر پوکت فاصله بگیرید و به‌سمت جنوب شهر حرکت کنید.

این ساحل تا جزیره کاتا و بو تایلند ادامه پیدا می‌کند. پس یکی از بهترین جاده‌های ساحلی را دارد. اگر عاشق قدم‌زدن در کنار ساحل یا حتی دوچرخه‌سواری هستید، حتماً باید سری به ساحل کارن واقع در پوکت بزنید. اگر در تور تایلند علی بابا هتل‌هایی در جنوب پوکت را انتخاب کردید، بهتر است سری به ساحل کارن بزنید. قطعاً عاشق این ساحل می‌شوید.

ساحل نای هارن در پوکت

قطعاً هرچه از زیبای شهر تماشایی پوکت بگوییم، کم گفتیم. پوکت یک جزیره بسیار زیبا است. به همین خاطر دور تا دور آن را سواحل بسیار زیبای مختلفی فراگرفته‌اند. ساحل نای هارن از دیگر سواحل زیبای تایلند به حساب می‌آید که طرفداران بسیاری دارد.

این ساحل از نظر طبیعت بکر، در زمره بهترین سواحل تایلند به حساب می‌آید. ساحل نای  بسیار خلوت است و در کنار شبه جزیره پاروم تیپ واقع شده است. پس برای بازدید از این بادی خودتان را به 18 کیلومتری پوکت برسانید. بر اساس نظرسنجی عمومی، ساحل نای هارن، دهمین ساحل زیبای تمام آسیا به حساب می‌آید. پس واجب شد که حتماً سری به این ساحل زیبا بزنید.

ساحل جامتین در پاتایا

پاتایا نیز سواحل بسیار زیبایی دارد که برای آرامش و آفتاب‌گرفتن می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ساحل جامتین از جمله معروف‌ترین سواحل تایلند به حساب می‌آید که در فاصله 3کیلومتری پاتایا قرار دارد. این ساحل از تمامی شلوغی شهر پاتایا دور است.

در حقیقت آرامش این ساحل بسیاری را سمت جامتین می‌کشاند. اگر به‌دنبال محیطی آرام هستید که فقط از شنیدن صدای امواج دریا لذت ببرید، ساحل جامتین برای شما بهترین گزینه خواهد بود. برای دسترسی به این ساحل باید به بخش جنوبی پاتایا بروید. پس اگر عاشق آرامش این ساحل هستید، در تور تایلند علی بابا هتل‌هایی را انتخاب کنید که در جنوب پاتایا قرار دارند.

ساحل بنگ سین

ساحل بنگ سین نزدیک به بانکوک

ساحل بنگ سین نیز از جمله زیباترین سواحل تایلند است که در نزدیکی بانکوک قرار دارد. اگر به‌دنبال بهترین سواحل بانکوک هستید، باید فاصله یک ساعتی و نیمی از بانکوک را به جان بخرید و خودتان را به ساحل بنگ سین برسانید. البته برای این کار فقط کافیست تا از یک تاکسی کمک بگیرید. در این ساحل امکانات کاملی وجود دارد که می‌توانید صبح تا شب را در آن سپری کنید و در نهایت آخر شب به بانکوک باز گردید.

در نهایت می‌توان گفت که بهترین سواحل تایلند در پوکت قرار دارند. اگر عاشق حضور در سواحل مختلف و تجربه آفتاب‌گرفتن و آرامش در کنار ساحل هستید، حتماً پوکت را برای سفر خود انتخاب کنید.