کودکان در این دوره به صورت جامع ولی نه کامل با مفاهیم اعداد و اشکلال آشنا می‌شوند. دانشمندان معتقدند کودکان در سن هفت سالگی در بهترین حالت یادگیری قرار دارند.  یادگیری برخی مفاهیم کلی در دوره پیش دبستانی شاید پیش پا افتاده باشد ولی از اهمیت بالایی برخوردار است. کودکان برای اولین بار در دوره پیش دبستانی با موضوعات مختلف مانند چپ و راست، قرینه، رنگ آمیزی، نقاشی اصولی، نحوه کلی نوشتن، نحوه رعایت نظم و بسیاری دیگر آشنا می‌شوند.

دلیل این اهمیت که دوره پیش دبستانی را خاص و منحصربه ‌فرد کرده، وجود کتاب‌های با مفاهیم مختلف است که این مفاهیم پایه و اساس سال بعدی یادگیری را تشکیل می‌دهد. چه بهتر می‌شود اگر بتوان از کتاب‌هایی استفاده کرد تا در این راه به والدین و کودکان کمک کند تا این مسیر نسبتاً سخت را بسیار آسوده خاطر سپری کنند. چند سالی هست که استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی باب شده است. این کتاب‌ها معمولا توسط اساتید مجرب و کار بلد نوشته و طراحی می‌شوند. معمولاً این گونه کتاب‌ها توسط مجموعه‌های مختلفی تولید می‌شود که در ادامه با آن‌ها اشاره میکنیم.

چرا باید از کتاب‌ های کمک آموزشی استفاده کرد؟

جواب این سوال بسیار ساده است، چرا که معلم‌ها فقط ساعتی از روز را به آموزش فرزندان ما می‌پردازند و مابقی مسیر آموزش را باید والدین به کودکان بیاموزند. امروزه روش‌های تدریس، روش‌های حل مسائل و روش‌های آموزشی به کلی با زمان والدین فرق کرده است. طبق آخرین آمار آموزش و پرورش هر پنج سال روش‌های جدید آموزشی وارد این صنعت می‌شود و روش‌های قدیمی دیگر استفاده نمی‌شوند.

این روش‌ها طی یک یا دو جلسه برای معلمان هر منطقه به طور کلی توضیح داده می‌شود تا معلمان به واسطه این روش‌ها دانش‌ آموزان آینده را پرورش دهند. اما ما والدین می‌توانیم با تهیه کتاب‌های کمک درسی به کودکانمان در مسیر آموزش کمک کنیم. کتاب‌های کمک آموزشی هر ساله بروز و جدید می‌شوند و از طرفی مفاهیم کتب درسی را به گونه‌ای ساده‌تر و قابل فهم‌تر برای کودکان بیان می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که بعد از استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی دوره پیش دبستانی به خوبی تاثیر این کتاب‌ها را مشاهده کنید.

کتاب

بهترین مجموعه ‌های تولید کننده کتاب کمک درسی

تمام کتاب‌ها نه به خاطر رنگ و لعاب آن‌ها بلکه به دلیل محتوای موجود در آن مورد استقبال قرار می‌گیرند. محتوای موجود در کتاب‌ها را اساتید و مربیان آموزشی کار بلد با بروز ترین اطلاعات، نگاشته و تالیف می‌کنند. علاوه‌بر آن استفاده از تصاویر مربوط باعث بهتر شدن ظاهر کتاب و مفهوم‌تر شدن محتوای کتاب نیز می‌شود.

قیمت این کتاب‌ها معمولا بیشتر از حد تصور نیست و قیمت قابل قبولی دارند. از بهترین مجموعه‌های تولید کننده کتاب‌های کمک درسی می‌توان به مجموعه گاج اشاره کرد. این مجموعه سالیان سال است که با به کار، گیری بهترین نویسندگان، معلمان، اساتید، طراحان و ... بهترین کتاب‌های کمک درسی را در هر پایه تحصیلی تولید و عرضه می‌کنند.

به همین دلایل است که مجموعه گاج میان افراد جامعه از محبوبیت بالایی برخوردار است. از دیگر مجموعه‌های تولید کننده کتاب‌‌های کمک درسی می‌توان به مجموعه‌های مبتکران، کلاغ سپید و چندی دیگر اشاره کرد. این مجموعه‌ها نیز از محبوبیت بالایی برخوردارند و دلیل این محبوبیت وجود محتوای با کیفیت و تاثیر گذار است. البته ‌که مجموعه‌های دیگری نیز هستند که کتاب‌های کمک درسی را تولید و عرضه می‌کنند، ولی مقصود ما در این مقاله معرفی بهترین کتاب‌ کمک درسی پیش دبستانی است.

سری کتاب‌ های گاج برای دوره پیش دبستانی

یکی دیگر از دلایل محبوبیت مجموعه گاج وجود تنوع وسیعی از کتاب‌ها است. که این تنوع باعث زود‌تر رسیدن افراد به نتیجه مطلوب خود می‌شود. سری کتاب‌هایی که مجموعه گاج‌ برای دوره پیش دبستانی آن‌ها را تولید و عرضه می‌‌کند به شرح روبرو است: کتاب جامع پیش دبستانی سری کارپوچینو، کتاب ریاضی و هوش پیش دبستانی سری کارپوچینو، کتاب علوم پیش دبستانی سری کارپوچینو، کتاب زبان آموزی پیش دبستانی سری کارپوچینو، دفتر مشق نگاره ها سری کارپوچینو، کتاب زبان انگلیسی پیش دبستانی سری کارپوچینو، کتاب آمادگی برای نوشتن پیش دبستانی سری کارپوچینو.

کتب درسی

سری کتاب‌های کلاغ سپید برای دوره پیش دبستانی

کتاب‌های شاهکار پیش‌دبستانی، با هدف برآورده ساختن نیاز مربیان و اولیاء گرامی در امر آموزش کودکان و نوآموزان، تألیف شده است. هدف از تألیف این کتاب‌ها، آموزش مفاهیم پایه نظیر رنگ‌ها، خط‌ها، شکل‌ها، اعداد و همین‌طور مفاهیم کلی نظیر پر، خالی، دور، نزدیک، سمت راست و چپ، باریک، پهن، داخل، خارج، سبک، سنگین و... است. یادگیری از طریق بازی و فعالیت‌های مفرح بهترین روش آموزش برای کودکان است.

از این رو در این کتاب تعدادی بازی یا فعالیت به مربیان و والدین نیز معرفی شده است. همچنین برای برخی از تمرین‌ها، فیلم‌های آموزشی و انیمیشن نیز تهیه شده که می‌توانید آن‌ها را از طریق اپلیکیشن رایگان کلاغ سپید مشاهده نمایید. شایان ذکر بوده که انجام تمرین‌های کتاب پیش رو باعث بالا بردن و تقویت دقت و تمرکز کودکان نیز می‌گردد.

سری کتاب‌های این مجموعه برای دوره پیش دبستانی به شکل روبرو است: کتاب ریاضی و هوش پیش دبستانی سری شاهکار کلاغ سپید، کتاب علوم پیش دبستانی سری شاهکار کلاغ سپید، کتاب زبان آموزی پیش دبستانی سری شاهکار کلاغ سپید، کتاب آمادگی برای نوشتن پیش دبستانی سری شاهکار کلاغ سپید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به خوبی به موضوع بهترین کتاب‌های کمک درسی برای پیش دبستانی بپردازیم. اگر می‌خواهید کودکتان به خوبی با مفاهیم اولیه درس‌ها آشنا شوند و در آینده به مشکل بر نخورید و پایه تحصیلی فرزندان ضعیف نشود بهتر است از کتاب‌های کمک درسی استفاده کنید.

هر چند خرید این کتاب‌ها شاید هزینه اضافی در بر داشته باشد ولی نتیجه بسیار خوبی بعد از استفاده مشاهده خواهید کرد. همانطور که شاره شد ای کتاب‌ها از بروز‌ترین روش‌های آموزشی استفاده می‌کنند، به همین دلیل بهتر است اگر کتاب کمک درسی قدیمی دارید، نسخه جدید‌تر و بروزتر آن را تهیه کنید.