برای فعالیت تجاری در راستای اقدام به شروع هر کسب و کار تجاری که نیاز به تخصص در زمینه های ثبتی و حقوقی دارد باید در قالب شرکت آن را به ثبت رسانده و از این طریق پشتوانه ای قدرتمند را برای کسب و کار خود بر گزینید. اگر شما نیز تصمیم به اعتباربخشی به کسب و کار خود دارید اما از نحوه ثبت شرکت خود اطلاعی ندارید ما در این مطلب تلاش کرده ایم به سوالات شما در زمینه ثبت شرکت و اعتباردهی به کسب و کار بپردازیم.

بهتر است بدانید هر نوع شرکتی که به ثبت می رسد دارای شروط خاص به خود بوده که فعالیت اقتصادی را در راه پیشبرد اهداف مالکین شرکتها هدایت می کند. در ادامه متن به نوع شرکت تولیدی که این روزها متقاضی بسیاری را به خود جذب کرده می پردازیم.

راهنمای ثبت شرکت تجاری

امروزه برای انجام امور تجاری نیاز به هویت سازی دارید که این امر در ایران از راه ثبت شرکت تجاری انجام می گیرد. ثبت شرکتها در اداره ثبت شرکت ها انجام می گیرد و برای اقدام به کسب و کار تجاری دارای گام های خاص به خود می باشند. ما در موسسه پایش تنها شرکت شما را ثبت نمی کنیم بلکه با ارائه مشاوره های کارشناسی شده و حقوقی به شما می گوییم چه نوع شرکتی مناسب کسب و کار شماست! ما تمامی اقداماتی که نیاز به انجام شدن در راه ثبت شرکت دارید را بازگو می کنیم بدون آنکه نیاز به پرداخت هزینه ای از سوی شما باشد و تنها در مواقعی که صلاح بدانید و اقدامات ثبتی را به وکلای حقوقی ما بسپارید لازم به پرداخت هزینه های ثبتی دارید زیرا شعار ما همیشه رضایت مشتریان است.

هر کسب و کار تجاری باید با در نظر داشتن اصول خاص که در اداره ثبت شرکت ها درج شده ثبت شوند از این رو بهتر است بدانید برای ثبت شرکت تجاری لازم است ابتدا اعضا شرکت توافقات ما بین خود را مشخص کنند سپس می توانند در مجمع عمومی موسسین تصویب اساسنامه و بررسی ثبت شرکت را داشته باشند. متن مدارک مربوطه باید تنظیم و در سایت اداره ثبت شرکت ها درخواست تاسیس شرکت تجاری داده شود. بعد از بررسی و تعیین نام شرکت مدارک به امضاء اعضا شرکت می رسد و شرکت به صورت قانونی به ثبت می رسد.

 راهنمای ثبت شرکت تولیدی

چگونگی ثبت شرکت تولیدی

تولید به معنای پدیدآوردن یک پدیده ای نوظهور است که اگر بخواهیم بصورت وسیع به آن بپردازیم باید گفت فرآیندی که ترکیبات اولیه را برای تولید یک وسیله مصرفی و مورد نیاز به مشتریان انجام می دهند. با گذشت زمان و پدیدآمدن شرکت های تجاری بهتر است با علم کامل وارد این کار شوید.

هر مشتری با تهیه کالاهای مصرفی خود از تولیدکنندگان با وفاداری خود می تواند میزان رضایتمندی را نشان دهد از این رو برای اعتماد بیشتر آن ها و انجام امور تجاری و تولیدی بازرگانان و تولید کنندگان باید اقدام به ثبت شرکت تولیدی در استان محل کسب و کار خود کنند. بهتر است بدانید تنها تفاوت شرکت های تولیدی با دیگر شرکتهای ثبتی در نوع فعالیت آن ها است.

حال شاید این سوال برای تولیدکنندگان پیش آید که برای ثبت شرکت تولیدی چه مدارکی نیاز است و چه گام هایی را باید بپیمایید؟ ما در موسسه پایش تمامی نکات حقوقی را به شما اموزش می دهیم تا راهنمای تخصصی شما باشد.

ابتدایی ترین امر برای راه اندازی یک کسب و کار تولیدی اخذ مجوزهای مربوط به آن است. از این رو اشخاصی که در کارگاه های تولیدی با بهره مندی از نیروهای انسانی و دارا بودن دستگاه های تولید محصول فعالیت دارند باید پروانه بهره برداری را بدون تعلل دریافت کنند که این مجوز برای سابقه کار و نیز ادارمه تولیدات در قالب شرکت تجاری جزو واجبات به حساب می آید،

ثبت شرکت های تولید را می توان در قالب های مختلف شرکت های تجاری به مانند با مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهامی عام، نسبی، تضامنی، مختلط سهامی و غیرسهامی به ثبت رسد. در بیشتر مواقع شرکتهای تولیدی از نوع سهامی خاص و با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسند که شما بر حسب نوع فعالیت خود می توانید اطلاعات در زمینه ثبت نوع شرکت را از طریق مشاوره تخصصی پایش دریافت کنید.

 راهنمای اخذ ایران کد

راهنمای اخذ ایران کد با روشی آسان

برای اینکه در هر کشوری مشخص شود چه تعداد کالا در داخل تولید می شود و کالا های وارداتی نیز شناسایی شده باشند. لازم است نظام کد گذاری کالا را در کشور اجرایی نمایند. در ایران، کدی تحت عنوان ایران کد برای هر کالایی دریافت می شود تا هم کالاهای تولید شده و وارداتی شناسایی شوند و هم مصرف کننده از اطلاعات تولید کننده و سایر اطلاعات محصول با توجه به فاکتور خرید مطلع گردند. بنابراین داشتن ایران کد برای فروش هر کالایی به نوعی الزامی است. اما سازمان نظام طبقه بندی کالا در ایران شرایطی را در نظر گرفته است تا با توجه به این شرایط تعیین شده متقاضیان بتوانند اخذ ایران کد داشته باشند.

شرایط اخذ ایران کد شامل مواردی است که دانستن آن شما را در مسیر اخذ آن راهنمایی خواهد کرد این شروط شامل مواردی  است که مهم ترین آن مشمول مراجعه متقاضی به نظام طبقه بندی کالا و خدمات باید به سایت ایران کد وارد شود. در این سایت می تواند ثبت نام مربوط به اخذ ایران کد را انجام دهد و فرم های مربوطه را تکمیل نماید. لازم به ذکر است داشتن شرایط عمومی برای اخذ ایران کد الزامی است.

بررسی امور مربوط به اخذ ایران کد توسط سازمان صنعت و معدن تجارت مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید ایران کد صادر می شود. اگر نیاز دارید تا در مورد نحوه اخذ ایران کد بدانید باید به شما بگوییم روش دریافت ایران کد به مواردی مانند ارائه مدارک لازم دریافت ایران کد که بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن درخواست لازم است تا آن مدارک ارائه شود بستگی دارد. مدارک شخص حقیقی شامل: عکس از کارت ملی، کارت ملی مدیر عامل، تصویر آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت مربوط به سمت مدیران شرکت از جمله مدارکی است که برای اخذ ایران کد لازم است.

ارائه اسناد مربوط به فعالیت: برای دریافت سایر مجوز ها و دریافت استاندارد های کالا اخذ ایران کد الزامی است اما تعهد نامه ای در سایت قرار دارد که به محض دریافت مجوز باید تصویر آن را در سایت ارائه نمایید.

اطلاعات مربوط به آدرس و تماس: آدرس و کد پستی و نیز شماره تلفن ثابت و همراه باید به لاتین و فارسی در سامانه وارد شود.

فرمی از لیست کالا ها: در لیست محصولات باید اطلاعات مربوط به هر محصول، نوع، برند و شرکت تولید کننده محصول در این عنوان مشخص خواهد شد.

کارشناسی اخذ ایران کد: با تکمیل فرم ثبت نام و تایید نهایی بررسی توسط کارشناسان ایران کد صادر می شود و در صورت تایید درخواست مورد پذیرش قرار می گیرد.

صدور پیش فاکتور: با تایید نهایی پیش فاکتور برای پرداخت هزینه های ناشی از اخذ ایران کد صادر می شود که باید پرداخت صورت گیرد.

صدور کد عضویت: کد 5 رقمی برای کالا مورد درخواست صادر می شود. که تخصیص به همان کالا است.