دبی یکی از زیباترین شهرهای خارجی است که خوشبختانه در نزدیکی ایران قرار دارد.  بسیاری از گردشگرا این شهر را با نام شهر ترین‌ها می‌شناسند. در دبی می‌توانید شاهد زیباترین‌ها، بهترین‌ها، بزرگترین‌ها، گران‌ترین‌ها، سریع‌ترین و ... باشید. همه ساله گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران عازم دبی می‌شوند. سفر به دبی شاید از نظر بسیاری سفری گران‌قیمت و دور از ذهن باشد؛ اما با دانستن چند نکته ساده، می‌توانید به مدیریت هزینه‌های سفر خود کمک کنید و با حداقل هزینه، سفری بسیار عالی داشته باشید.

یکی از بخش‌های گران‌قیمت سفر به دبی، بخش پرواز و خرید بلیط هواپیما است. در این مقاله قصد داریم تا درباره روش‌های خرید بلیط هواپیما دبی در ارزان‌ترین حالت ممکن صحبت کنیم. اگر عازم شهر زیبای دبی هستید، حتماً در این مقاله با ما همراه باشید تا با حداقل هزینه‌ها سفر کنید و سفری خاطره‌انگیز را در ذهن خود به یادگار بگذارید.

روش‌های مختلف خرید بلیط هواپیما دبی

برای خرید بلیط هواپیما دبی می‌توانید به‌صورت حضوری یا غیرحضوری اقدام کنید. روش حضوری شامل مراجعه به دفتر ایرلاین‌ها یا مراجعه به دفتر شرکت‌های مسافرتی است. هر دو روش قدیمی و از مد افتاده هستند. این روش‌ها زمان بسیاری از شما می‌گیرند. همچنین شما را محدود به خرید در بازه زمانی خاص می‌کنند. به همین خاطر بیشتر مسافران روش‌های غیرحضوری را انتخاب می‌کنند.

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی فروش انواع بلیط هواپیما دبی را انجام می‌دهند. با کمک این شرکت‌های مسافرتی دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت. همچنین می‌توانید در کمترین زمان ممکن، تمامی بلیط‌ها را با قیمت‌های مختلف با هم مقایسه کنید و بهترین بلیط هواپیما دبی را خریداری کنید. در تمامی این مراحل نیازی به مراجعه حضوری شما نیست. حتی بلیط نیز به‌صورت اینترنتی صادر می‌شود و با ارائه شماره پاسپورت، خود می‌توانید کارت پرواز را دریافت کنید.

خرید بلیط چارتر دبی

 خرید بلیط چارتر دبی

حتماً شما هم بارها و بارها نام بلیط چارتر به گوشتان خورده است؛ اما بلیط چارتر چیست؟ بلیط‌ها به دو دسته چارتر و سیستمی تقسیم می‌شوند. بلیط‌های سیستمی همان بلیط‌های معمولی هستند؛ اما اگر به قیمت بلیط چارتر نگاهی بیاندازید، تفاوت را احساس خواهید کرد. در اصل وقتی که یک پرواز انجام می‌شود، ایرلاین باید هزینه‌های خاصی را متقبل شود.

در این میان می‌توان به هزینه ترانزیت یا همان ورود به مرز هوایی یک کشور دیگر، سوخت، بیمه، حقوق پرسنل و ... اشاره کرد. حتی اگر هواپیما با 1 مسافر پرواز کند، ایرلاین باید تمامی این هزینه‌ها را پرداخت کنید. پس می‌توان به یک دو دو تا چهار تا ساده متوجه شد که حتی وجود یک صندلی خالی در پرواز به ضرر ایرلاین خواهد بود.

به همین خاطر در دوران کم‌تردد که تعداد مسافران کاهش پیدا می‌کند، ایرلاین‌ها برای ترغیب مسافران به خرید بلیط هواپیما دبی،روی آن تخفیف قرار می‌دهند. این تخفیف هرچه به پرواز نزدیک‌تر شوید، بیشتر خواهد شد. تعداد بلیط‌های چارتر معمولاً محدود هستند و البته فقط در ایام کم‌تردد می‌توانید این بلیط‌ها را پیدا کنید؛ اما بهتر است همیشه شانس خود را امتحان کنید.

در سایت‌های فروش بلیط هواپیما، می‌توانید فیلتر نتایج را روی بلیط‌های چارتر قرار دهید. حتی اگر در تاریخ مدنظرتان بلیط چارتر وجود نداشت، می‌توانید روز سفرتان را کمی تغییر دهید. به این ترتیب می‌توانید با حداقل هزینه، بلیط هواپیما دبی را خریداری کنید. معمولاً بلیط چارتر دبی را در مسیرهای پرتردد که ایرلاین‌های مختلفی حضور دارند می‌توانید پیدا کنید.

مسیرهای پرتردد دبی

مسیرهای پرتردد هوایی دبی

در بخش قبلی به بلیط چارتر و مزایای آن اشاره کردیم و گفتیم که این بلیط‌ها در مسیرهای پرتردد و در دوران آف سیزن پیدا می‌شوند. اگر قصد سفر به دبی را دارید، بهتر است مسیرهای پرتردد دبی را از مبدا ایران بهتر بشناسید.

بلیط هواپیما تهران دبی

تهران پایتخت سیاسی اقتصادی ایران است و بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد. پس طبیعتاً بسیاری از پروازهای دبی از مبدا تهران انجام می‌شوند. اگر به‌دنبال یک مسیر پرتردد هستید که در هر روز بتوانید بلیط همان روز را پیدا کنید، تهران دبی برای شما بهترین گزینه خواهد بود. در کمترین زمان ممکن می‌توانید بین انواع مختلف ایرلاین داخلی و خارجی یکی را انتخاب کنید.

این مسیر بسیار پرتردد است و تقریباً در هر روز چند هواپیما تهران را به مقصد دبی ترک می‌کنند. بخشی از مسافران، کسانی هستند که قصد تجربه سفر توریستی را دارند و بخشی دیگر مسافرانی هستند که برای تجارت به دبی می‌روند. حتی برخی دیگر برای درمان به دبی مراجعه می‌کنند. در هر صورت بلیط هواپیما تهران دبی بسیار پرفروش و پرطرفدار است.

بلیط هواپیما مشهد دبی

مشهد بعد از تهران یکی دیگر از شهرهای مهم ایران است. تردد بین مشهد و دبی به دلایل مختلفی وجود دارد. بسیاری از این مسافران، افرادی هستند که برای تماشای جاذبه‌های گردشگردی دبی عازم این شهر عربی هستند. بخشی دیگر افرادی هستند که برای تجارت یا درمان عازم دبی می‌شوند. جالب است بدانید که برخی پروازهای مشهد دبی به‌صورت ترانزیت هستند.

زائران حرم امام رضا که از کشورهای خارجی به ایران می‌آیند، ابتدا باید به دبی رفته و از آنجا با تغییر پرواز به سمت مسیر نهایی خود حرکت کنند. همه این‌ها باعث شدند تا پرواز مشهد دبی همه روزه انجام شود. هر روز تعدادی پرواز مشهد را به مقصد دبی ترک می‌کنند. ایرلاین‌های مختلف داخلی و خارجی با قیمت‌های مختلف در این مسیر حضور دارند.

بلیط هواپیما بندرعباس دبی

بندرعباس یکی از مهم‌ترین شهرهای تجاری ایران است. این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر ایران به حساب می‌آید. بسیاری از حجم واردات و صادرات از مبدا همین بندر انجام می‌شود. بخش عمده مراودات مالی ایران با دبی از طریق بندرعباس انجام می‌شود. بیشتر تاجران و بازرگان‌های بزرگ در بندرعباس دفتر فروش خود را اداره می‌کنند. به همین خاطر تردد بین دبی و بندرعباس به وفور انجام می‌شود. از‌این‌رو پروازهای متعددی همه روزه بین دبی و بندرعباس تردد می‌کنند. قیمت این پرواز بسیار مقرون‌به‌صرفه است و در حدود 30 دقیقه به دبی می‌رسید.

ایرلاین خارجی را فراموش کنید

خرید بلیط ارزان دبی از ایرلاین داخلی

در بین بلیط‌های دبی، هم ایرلاین‌های خارجی و هم ایرلاین‌های داخلی به چشم می‌خورد. اگر به‌دنبال کاهش هزینه‌های سفر خود هستید، باید دور ایرلاین‌های خارجی خط قرمز بکشید. ایرلاین‌های خارجی بسیار گران‌قیمت هستند. گاهی قیمت بلیط ایرلاین‌های خارجی چندبرابر ایرلاین‌های داخلی خواهد بود. این در حالی است که خدمات بیشتر آن چندان ارزنده نیست که بخواهید چنین هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

مراقب بار خود باشید

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه‌های سفر هوایی به دبی آن است که اضافه بار نداشته باشید. حتماً هنگام بستن چمدان، به فکر برگشت و زمانی که کلی سوغاتی خریده‌اید نیز باشد. اضافی بار در سفرهای خارجی می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد و قیمت بلیط شما را افزایش دهد.

اکونومی سفر کنید

در نهایت باید گفت که اصلاً به‌دنبال بیزینس و فرست کلاس نباشید و فقط همراه اکونومی سفر کنید.

خب دوستان عزیز، متوجه شدید که خرید بلیط لحظه آخری دبی و همچنین خرید بلیط هواپیما دبی از سایت‌های معتبری همانند ره بال آسمان بهترین گزینه‌ها برای کاهش هزینه‌های سفر شما هستند. با همین دو ترفند ساده می‌توانید به کاهش هزینه‌های سفر خود کمک کنید.