شما تا به حال برای اطمینان از اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالثی که معمولا در کنار مدارک روزانه همراهتان است چه کارهایی انجام داده‌اید؟ آیا به اهمیت معتبر بودن بیمه‌نامه‌ها واقف هستید؟

در ادامه راهکارهایی برای اطمینان از اعتبار بیمه‌نامه صادر شده و راه‌های یک خرید مطمئن ارائه خواهد شد.

چرا اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث اهمیت دارد؟

همان‌طور که می‌دانید داشتن بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها یک امر الزامی و اجباری است، زیرا این بیمه‌نامه تمام خسارت‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات رانندگی را پاسخ‌گو خواهد بود.

به همین دلیل است که معتبر بودن بیمه‌نامه‌ای که برای شما صادر می‌شود اهمیت بالایی دارد. زیرا تنها در صورت به‌همراه داشتن بیمه‌نامه معتبر است که می‌توانید خسارت‌های وارد شده را از طریق بیمه پرداخت کنید.

چطور از اعتبار بیمه‌نامه خود مطمئن شویم؟

مراکز فروش بیمه معتبر از نظر بیمه مرکزی را انتخاب کنید.

در خریدهای آفلاین از یک نمایندگی معتبر و در خریدهای آنلاین از سایت معتبر بیمه شخص ثالث خود را خرید کنید.

اعتبار نمایندگی‌ها و سایت‌های فروش بیمه را می‌توان با مجوز بیمه مرکزی سنجید. تمامی بسترهای آنلاین و آفلاینی که زیر نظر بیمه مرکزی فعالیت دارند می‌توانند بیمه‌نامه‌ معتبری صادر کنند که هنگام وقوع حوادث پیش‌بینی نشده در بازپرداخت خسارت پاسخ‌گو شما باشند.

با استعلام کد یکتا در سنهاب از معتبر بودن بیمه‌نامه خود مطمئن شوید.

کد یکتا در بیمه‌نامه‌ها مشابه کد ملی افراد، منحصربه‌فرد است. همان‌طور که کد ملی تایید هویت افراد است و با ارائه آن می‌توان مشخصات، پیشینه و جزئیات ثبت شده مرتبط با هر فرد را بررسی کرد. با ارائه کد یکتا بیمه‌نامه نیز علاوه‌بر اعتبار آن می‌توان جزئیات مرتبط با خودرو بیمه شده را دریافت کرد.

یکی از مزیت‌های خرید آنلاین بیمه در مقایسه با خریدهای آفلاین این است که شما می‌توانید در لحظه کد یکتا بیمه‌نامه خود را از استعلام بگیرید و از معتبر بودن بیمه‌نامه‌ای که برای شما صادر شده اطمینان حاصل کنید.

خریدهای آنلاین از یک سایت معتبر و شناخته شده، نه‌تنها دردسرهای خرید آفلاین را حذف کرده بلکه می‌تواند با ارائه راهکارهای نوین و هوشمندانه خیال شما را راحت کند. این آسودگی خاطر به دلیل شفاف بودن مراحل و ارائه جزئیات مرتبط با بیمه‌نامه صادر شده است.

برای مثال در خرید بیمه شخص ثالث از بیمه‌بازار به عنوان یکی از مهم‌ترین بازیگران صنعت بیمه شما می‌توانید تمام مراحل زیر را کاملا به صورت آنلاین انجام دهید.

  • می‌توانید با شماره پلاک خودرو تمام سوابق و جزئیات بیمه‌نامه را استعلام بگیرید.

  • روی سایت بیمه‌بازار تمامی مجوزهای فعالیت از سوی بیمه‌مرکزی را مشاهده کنید.

  • بین بیش از 35 شرکت بیمه معتبر، شما انتخاب کنید از کدام شرکت خرید کنید.

  • بیش از 40 مشاور تخصصی بیمه‌بازار برای انتخاب بهترین شرکت و پوشش بیمه، به صورت رایگان با ارائه مشاوره شما را همراهی خواهند کرد.

  • در کم‌تر از 30 دقیقه بیمه‌نامه صادر شده خواهید داشت.

  • بیمه‌نامه‌های بیمه‌بازار از ساعت 24 همان روز معتبر هستند.

  • نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را رایگان درب منزل تحویل خواهید گرفت.

  • گام به گام تا صدور بیمه‌نامه در جریان جزئیات خرید خود خواهید بود