یکی از تاثیرگذارترین رویدادها در دنیای صنعت غذا و نوشیدنی در جهان، می‌توان به نمایشگاه گلفود اشاره کرد که همه ساله در مرکز تجارت جهانی شهر دبی برگزار می‌شود. در نمایشگاه گلفود 2023، علاوه بر شبکه‌سازی و محک زدن آخرین فناوری‌های غذا و نوشیدنی؛ کارآفرینان، برندهای غذایی، مشهورترین آشپزان و مفسران این صنعت، گرد هم آمدند تا با بحث و گفتگو باهم، تجربیات خود را به دیگران انتقال دهند.

نمایشگاه گلفود 2023 از دوشنبه 1 اسفند 1401 با بیش از 5000 شرکت از 125 کشور دنیا در بخش‌های مربوط به نوشیدنی‌ها، لبنیات، روغن و چربی، غلات و حبوبات، گوشت و مرغ، محصولات سلامت و ارگانیک و غذاهای بین‌الملل، شروع به کار کرده و تا 5 اسفند ماه ادامه دارد. بازدیدکنندگان 28 امین نمایشگاه گلفود علاوه بر دیدن غرفه‌های شرکت‌کنندگان می‌توانند از برنامه‌هایی که در این نمایشگاه در حال اجراست نیز استفاده نمایند. از برنامه‌هایی که در این نمایشگاه اجرا می‌شود به کارگاه‌های گفتگو با افراد مطرح، تجربه آشپزی فوق‌العاده با حضور بیش از 100 سرآشپز محلی و بین‌المللی را می‌توان نام برد.

یکی دیگر از قسمت‌های جذاب این نمایشگاه، جوایز نوآوری گلفود 2023 می‌باشد. در این بخش کافی است که شرکت‌کنندگان راه حلی نوآورانه و مرتبط با صنعت غذا و نوشیدنی را در یکی از 11 دسته معرفی شده ارائه دهند.

از موارد هیجان‌انگیز دیگری که در روز آخر نمایشگاه گلفود امسال برای اولین بار اجرا خواهد شد، می‌توان به مسابقه آشپزی برای افراد در حال تحصیل در رشته آشپزی، اشاره کرد. هدف این بخش، به نمایش گذاشتن مهارت و سرعت بخشیدن برای حرفه‌ای شدن این افراد، است. نکته قابل توجه، داوری این مسابقه با سرآشپزها و صاحبان رستوران‌های معروف می‌باشد. جایزه این بخش یک دوره کارآموزی در یکی از بهترین رستوران‌های دبی خواهد بود.

امسال نیز مانند سال گذشته بیش از 40 کسب و کار کوچک و بزرگ از ایران در نمایشگاه گلفود شرکت کرده‌ است از جمله شرکت‌کنندگان مطرح در این نمایشگاه می‌توان به برند خوشبخت اشاره کرد. این برند مطرح در سالن المستقبل پلازا، غرفهHP2-G2  حضور دارد. به گفته مدیر روابط عمومی برند خوشبخت، امسال نیز مانند سال‌های گذشته در نمایشگاه مطرح گلفود شرکت کرده‌اند تا علاوه بر افزایش اعتبار شرکت به بهبود و گسترش آگاهی و بازاریابی این برند در منطقه بپردازند.

ایشان خاطر نشان کردند که این فضاها می‌تواند باعث تبادل تجربه با دیگر برندها، ارتقا سطح دانش و آشنایی با نوآوری‌های جدید در این صنعت شود. وی در ادامه بیان کردند که این شرکت سعی دارد که با تبادل دانش و تجربه‌های خود در این زمینه، صنعت غذا و نوشیدنی ایران را ارتقا دهد.