رپرتاژ آگهی: در این مقاله قصد داریم اول با تور گردشگری قطب جنوب آشنا شویم و در وهله دوم شما را به سفر نوروزی قطب جنوب 1403 دعوت کنیم؛ دعوتی که رد کردن پیشنهاد آن بسیار سخت است.

قطب جنوب؛ سکوت، برف و سکوت

بیش از 90 درصد یخ دنیا در قطب جنوب واقع است. سرزمینی پوشیده از برف و یخ که تقریباً هیچ صدایی در آن شنیده نمی‌شود. قطب جنوب متعلق به هیچ کشور خاصی نیست و به جز ایستگاه‌های تحقیقاتی هیچ ساکنی ندارند. بر اساس معاهده‌های جهانی قطب جنوب تنها سرزمینی است که هیچ کشور حق استقرار نیروی نظامی در آن را ندارد.

تغییرات آب و هوایی چندسال اخیر بخشی از یخ‌های این منطقه را آب کرده و همین مساله باعث شده که توجه به محیط زیست و حفاظت از این منطقه در صدر سیاست‌های کشورهای منطقه آن باشد.

چطور می‌توان به قطب جنوب سفر کرد؟

برای سفر به قطب جنوب ابتدا باید به کشورهای نزدیک این ناحیه یخی یعنی آرژانتین و برزیل سفر کرد. اکثر تورهای گردشگری قطب جنوب از مبدا خود شروع شده و قبل از رسیدن به قطب جنوب چند روزی را در آمریکای جنوبی و به خصوص کشورهای برزیل و آرژانتین سپری می‌کنند.

توجه داشته باشید که قطب جنوب هیچ هتل یا اقامتگاهی برای گردشگران ندارد و مدت اقامت در قطب جنوب بر روی کشتی کروز اقامت خواهید کرد. بنابراین اگه به دنبال هیجان انگیزترین سفر دریایی هستید، قطب جنوب فرصتی ایده‌آل برای چند روز زندگی در کشتی و لذت بردن از سکوت وحشی قطب جنوب خواهد بود.

در قطب جنوب منتظر چه شگفتی باشیم؟

قطب جنوب هیچ سازه انسانی کهن یا فرهنگ خاصی ندارد، بنابراین نباید انتظار جاهای دیدنی فرانسه و جاهای دیدنی ایتالیا را در این منطقه داشته باشید.

فاصله ایران تا قطب جنوب بیش از 13 هزار کیلومتر مربع است! اما چرا باید این فاصله طولانی را طی کنیم و قطب جنوب چه جاذبه‌هایی را به مهمان خود هدیه می‌دهد؟ قطب جنوب پوشیده از برف و کوهستان‌های یخی است؛ تقریباً هیچ منطقه‌ای در دنیا نمی‌تواند عظمت یک زمستان همیشگی را به شما نشان دهد.

در قطب جنوب می‌توانید پیاده‌روی و اسکی کنید، آنهم بر روی یخ‌هایی که قطر آن به 3000 متر می‌رسد. یکی دیگر از عجایب قطب جنوب تجربه غروب نکردن خورشید است. البته با وجود خورشید همیشگی دمای هوا بسیار سرد است.

جذابیت‌های قطب جنوب تماشای پنگوئن‌هاست

یکی دیگر از جذابیت‌های قطب جنوب تماشای پنگوئن‌هاست؛ در هیچ نقطه‌ای از کره زمین نمی‌توانید زندگی گروهی پنگوئن‌ها و خانه‌سازی آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنید به جز قطب جنوب.  شاید هیچ‌وقت نتوان از پشت کلمات، توصیفی کامل از قطب جنوب ارائه کرد اما اگر بخواهیم تنها دو واژه را برای قطب جنوب انتخاب کنیم؛ شاهکار طبیعت است!

قوانین عجیب قطب جنوب!

در قطب جنوب حق آسیب رساندن به محیط را ندارید! قطب جنوب یکی از شکننده‌ترین محیط زیست‌های دنیاست و به دلیل اقلیم خاص خود قوانین عجیبی را برای گردشگران وضع کرده‌اند. قبل از پیاده‌شدن از کشتی باید لباس مخصوص بپوشید و در طول بازدید حق انداختن هیچ چیز حتی در یک دستمال کاغذی را ندارید.

از طرفی کفش‌ها و لباس شما باید کاملاً تمیز باشد تا هیچ‌گونه آسیبی به محیط وارد نشود. در واقع به دلیل طبیعت و اقلیم خاص این منطقه است که امکان اقامت بر روی یخ‌های قطب جنوب برای گردشگران وجود ندارد.

آیا از ایران می‌توان به قطب جنوب سفر کرد؟

بله! اولین مسافران قطب جنوب برادران امیدوار بودند. برادران امیدوار، گردشگران ایرانی بودند که در دهه سی سفر خود را به دور دنیا آغاز کردند و قطب جنوب یکی از آخرین مقاصد آن‌ها در این سفر گردشگری بود.

بعدها نیز چند تیم تحقیقاتی و گردشگر ایرانی به قطب جنوب سفر کردند. در سال‌های اخیر صنعت گردشگری قطب جنوب رونق گرفته و در ماه‌هایی از سال آب‌های اطراف قطب پذیرای گردشگران از تمام نقاط دنیاست. خوشبختانه این امکان برای ایرانیان نیز فراهم شده که با تور قطب جنوب به این منطقه بکر سفر کنند.

طاهاگشت؛ ارائه‌کننده تور قطب جنوب در ایران

طاهاگشت؛ ارائه‌کننده تور قطب جنوب در ایران

آژانس هواپیمایی طاهاگشت یکی از اولین ارائه‌کنندگان تور لوکس قطب جنوب در ایران است. این تور در عید نوروز 1403 برگزار شده و از هم اکنون می‌توانید در آن ثبت نام کنید. نام طاهاگشت با برگزاری تورهای لوکس اروپایی نظیر فرانسه و ایتالیا گره خورده است.

این مجموعه برای اولین بار تور بسیار لوکس قطب جنوب را برنامه ریزی کرده که در 21 روز انجام خواهد شد. 28 اسفندماه 1402 شروع تور قطب جنوب است و شما در ایام عید نوروز در این نقطه از جهان اقامت خواهید داشت. بیش از 11 روز از تور قطب جنوب در کشتی کروز برگزار شده و این فرصت را دارید تا یک تجربه عالی از زندگی بر روی اقیانوس در یکی از لوکس‌ترین کشتی‌های کروز دنیا را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره تور قطب جنوب طاهاگشت می‌توانید به صفحه اختصاصی قیمت تور قطب جنوب مراجعه کنید.

اگر به دنبال یک سفر بسیار بسیار خاص و تکرارنشدنی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تور قطب جنوب را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به سایت طاهاگشت مراجعه کرده یا با شماره 02124825000 تماس حاصل کنید.