در حال حاضر بیشتر سازه های که در اطرافمان وجود دارد را آپارتمان ها تشکیل می دهند.این آپارتمان ها هم محیطی برای زندگی خانواده هستند و هم محیط کار از این رو آرامش و امنیت در این سازه ها حرف اول را میزنند و بعد گذشت چند سال باید بازسازی آپارتمان شوند.

بازسازی آپارتمان چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد آپارتمان ها سازه هایی هستند که به عنوان خانه و یا محل کار مورد استفاده قرار می گیرند و از همین رو امنیت این سازه ها بسیار مهم هستند زیرا ساختمان ها بعد از گذشت چند سال ممکن است دچار خرابی های اساسی در تاسیسات آبی و استحکامات آن و یا مشکلات ظاهری دیگر نظیر خراب شدن سطح دیوارها و نمای ساختمان و یا فضاهای داخلی واحدهای آپارتمانی می شود.شما در ارتباط با بازسازی نما و مشاعات ساختمان باید با تمام افراد ساکن در آپارتمان تصمیم به بازسازی بگیرید ولی در ارتباط با تغییر بازسازی دکوراسیون واحد خود که به عنوان منزل و یا محل کار از آن استفاده می کنید خودتان صاحب اختیار خواهید بود. 

 بازسازی آپارتمان شامل چه چیزهایی می شود؟

بازسازی آپارتمان ها اغلب به دو قسمت بازسازی نمای بیرونی و یا مشاعات ساختمان ها و یا قسمت داخلی آن تقسیم می شود.در ادامه شما را با هر کدام از بازسازی ها و محدود بازسازی آنها و کسانی که در این تصمیم گیری دخیل هستند آشنا خواهیم کرد.

بازسازی قسمت بیرونی و مشاعات ساختمان 

بازسازی قسمت بیرونی ساختمان شامل بازسازی نمای بیرونی ساختمان ها و استخر ،جکوزی، لابی آپارتمان ها ،پارکینگ و در صورت وجود باغچه و گلخانه  و تمام مشاعاتی می باشد که تمام اعضای ساختمان از آنها استفاده می کنند.این بازسازی ها عموما برای زیبا تر شدن ساختمان و از بین بردن ایرادات و فرسودگی ها انجام می شود.از لحاظ قانونی و حقوقی در بازسازی هایی که مربوط به فضای مشاعات است تمام اعضا در نوع بازسازی و انتخاب دکوراسیون جدید حق دخالت دارند و  هزینه این بازسازی را نیز تمام اعضای آپارتمان و صاحب های واحدهای آپارتمانی پرداخت خواهند کرد.

بازسازی فضای داخلی ساختمان

بازسازی آپارتمان

بازسازی فضای داخلی آپارتمان ها اغلب به منظور نوسازی و تغییر دکوراسیون انجام می شود و به عهده صاحب آپارتمان است و تمام تصمیمات را خود فرد خواهد گرفت.بازسازی های داخلی شامل تغییر و تعویض همه قسمت های آپارتمان بجز ستون ها و دیوارهای حامل می شود.شما می توانید تمام کابینت های آشپزخانه ،سرویس بهداشتی ،اتاق خواب ها و تمام دکوراسیون قدیمی را تعویض و بازسازی کنید.

مراحل بازسازی فضای داخلی آپارتمان 

برای بازسازی فضای داخلی آپارتمان ها نیاز به گرفتن مجوز می باشد و بعد از آن شما می توانید در صورت آسیب نرساندن به استحکامات ساختمانی مانند دیوارهای حامل و ستون ها اقدام به بازسازی مورد نظر و با سلیقه خود کنید.

آشپزخانه:

برای بازسازی آشپزخانه اولویت با تعویض کابینت ها و کانترهای آشپزخانه می باشد.شما می توانید شیرآلات آشپزخانه ،کابینت ها ،کانتر آشپزخانه و کفپوش های آن را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.

سرویس بهداشتی و حمام:

سرویس های بهداشتی و حمام از آن دست تغییراتی است که می تواند دکوراسیون منزل شما را بسیار شیک و منحصر به فرد بکند و شما می تونید با تغییر شیرآلات و نصب یک روشویی شیک و کابین های حمام یک سرویس شیک و در عین حال تمیز را بسازید.

حال پذیرایی:

حال پذیرایی مهمترین قسمت تغییر دکوراسیون می باشد و سلیقه هر فردی را می توان از چیدمان حال پذیرایی متوجه شد.دکوراسیون حال پذیرایی شامل انتخاب کاغذ دیواری های مناسب،رنگ آمیزی ،انتخاب کفپوش مناسب و غیره می باشد.شما می توانید در حال پذیرایی خو از آینه کاری استفاده کنید این کار باعث دلبازتر شدن و بزرگ تر دیده شدن فضای حال پذیرایی می شود و پذیرایی شما را شیک تر می کند

اتاق خواب ها

اتاق خواب در هر منزلی محل استراحت و آرامش می باشد به همین علت نیز باید یک فضای آرام و دنج داشته باشد و بازسازی آن شامل رنگ آمیزی ،انتخاب کاغذ دیواری های مناسب، نورپردازی مناسب،ساخت کمد دیوارهایی برای قرار دادن لباس ها می باشد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با  دکولند در ارتباط باشید.