۹۰ میلیارد تومان دشت امسال حراج تهران

سیزدهمین حراج تهران با ۸۷ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان به اتمام رسید. یک اثر فروش نرفت و ۱۰۹ اثر چکش خورد.

پنج اثر گران این حراج به تنهایی سهم ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی از کل فروش این آثار داشت.

 

گران ترین آثار حراج تهران کدامند؟

گران‌ترین آثار چکش خورده در این دوره به ترتیب به آثاری از آیدین آغداشلو، پرویز تناولی، حسین زنده‎رودی، محمد احصایی و منیر (شاهرودی)فرمانفرماییان تعلق داشت که آثار ارائه شده از آنان را در طی این ۱۳ دوره بررسی می‌کنیم

۱۲ اثر از آیدین آغداشلو در طی این ۱۳ دوره در حراج تهران چکش خورده است. یکی از آثار ارائه شده از او در شب گذشته با قیمت ۱۲ میلیارد تومان فروخته شد که رکورد گران‌ترین اثر ارائه شده در حراج تهران را جا به جا کرد.

تناولی از هنرمندان پرکاری است که تا به حال ۲۱ اثرش در حراج تهران به فروش رسیده است. در سیزدهمین دوره از این حراج یکی از آثار ارائه شده از این هنرمند ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

هنرمند بعدی حسین‌زنده‌رودی است، از این هنرمند تا به الان ۱۹ اثر در حراج تهران چکش خورده است. در شب گذشته اثر او با قیمت ۶ میلیارد و ۳۰۰ معامله شد.

از محمد احصایی ۱۴ اثر تا به حال در این حراج به فروش رسیده است. قیمت چکش خورده اثر او در شب گذشته معادل ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود.

منیرفرمانفرماییان هنرمندی است که ۱۷ اثرش در حراج تهران به فروش رفته است. اثر ارائه شده از او در شب گذشته با قیمت ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان چکش خورد.

نمودار ۱۳ دوره گذشته نشان می‌دهد که این دوره نسبت به دو حراج برگزار شده در سال گذشته رشد ۱۸ درصدی و نسبت به دوره مشابه آن در دی ماه سال ۹۸، رشدی ۱۷۵ درصدی داشته است که دلیل آن را می‌توان ارائه آثار مدرن در کنار آثار معاصر دانست.

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد