گزارش انجمن جهانی صنعت نمایشگاه از تاثیرات کرونا

صنعت نمایشگاهی به دلایل زیر یکی از مهم‌ترین صنایع دنیا به شمار می‌رود و نقش ارزنده‌ای در توسعه تجارت بین‌المللی و تداوم رشد اقتصاد کشورها ایفا می‌کند:

۱- مهم‌ترین ابزار بازاریابی در جهان است که به‌رغم قدمتی ۲۵۰۰ ساله به طور مستمر وضع خود را با آخرین دستاوردهای تکنولوژیک جهان تطبیق داده است. ۲- در سال ۲۰۱۸ میلادی بالغ بر ۲/ ۳ میلیون نفر در این صنعت در دنیا به کار اشتغال داشته‌اند.  ۳- در همان سال، این صنعت براساس تحقیقاتی که توسط دانشگاه آکسفورد و اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی انجام گرفته است بالغ بر ۱۹۸ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی دنیا کمک کرده است.

هر سال بالغ بر ۳۲ هزار نمایشگاه مهم و بزرگ بین‌المللی در دنیا برپا می‌شود که در آنها حدود ۵ میلیون شرکت، موسسه، بنگاه اقتصادی تولیدی و صنعتی انواع کالاها و خدمات خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند و بیش از ۳۰۰ میلیون نفر از این نمایشگاه‌ها دیدن می‌کنند.

اما حالا انجمن جهانی صنعت نمایشگاه‌ها تاثیر همه‌گیری کووید-۱۹ بر میزان درآمد حاصل از برگزاری نمایشگاه‌ها در سال ۲۰۲۰ را کاهش ۶۸ درصدی اعلام کرده است که ضمن به خطر انداختن ۴/ ۲ میلیون شغل حدود ۳۷۰ میلیارد دلار از محصولات نمایشگاهی در سال ۲۰۲۰ ارائه نشده است. 

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد