فرود ناآرام موشک غول پیکر چینی

زمین در انتظار سقوط راکت چینی. راکت ۲۱ تنی لانگ مارچ ۵بی، هفته گذشته بخشی از ایستگاه فضایی جدید چین را به مدار نزدیک زمین برد.

 

زمین در انتظار سقوط راکت چینی

راکت ۲۱ تنی لانگ مارچ ۵بی، هفته گذشته بخشی از ایستگاه فضایی جدید چین را به مدار نزدیک زمین برد.

این راکت ۳۰ متری، خود نیز به مدار زمین رسیده و یکی از بزرگترین راکت‌هایی است که بازگشتی کنترل نشده به زمین خواهد داشت  و مشخص نیست که قرار است در کدامین نقطه زمین فرود بیاید.

سرعت این راکت به اندازه‌ای است که هر ۹۰ دقیقه به دور زمین می‌چرخد و در نیمکره شمالی از فراز شهرهای نیویورک، مادرید و پکن و در نیمکره جنوبی از پایین شیلی و نیوزلند عبور خواهد کرد.

به گزارش اسپیس‌نیوز، به احتمال زیاد آن دسته از بقایای راکت که هنگام بازگشت مجدد به جو زمین نسوزند، در اقیانوس یا منطقه‌ای غیرمسکونی فرود خواهد آمد

جاناتان مک‌دوول، دیده‌بان پروازهای فضایی در گفت و گو با اسپیس نیوز مطرح کرد: «موتور اصلی راکت «لانگ مارچ ۵بی» هفت برابر بزرگتر از موتور دوم راکت «فالکون ۹» است که چند هفته پیش هنگام بازگشت به زمین از بالای شهر سیاتل دو مخزن تحت فشار آن در ایالت واشنگتن به زمین خورد و توجه رسانه‌ها را به خود معطوف کرد.»

با این حال باید دید راکت چینی برای فرود ناآرامش کدام نقطه از کره خاکی را انتخاب خواهد کرد؟

البته چین دست بردار نیست و بنا دارد ایستگاه فضایی تیانگونگ را تا سال ۲۰۲۲ تکمیل کند و راکت‌های بیشتری را برای انتقال سایر قطعات آن، به مدار زمین ارسال کند.

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد