به گزارش اقتصاد نیوز- قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته تحت تاثیر اخبار مثبت برجامی مرز 27 هزار و 500 تومان را از دست داد. قیمت دلار معاملات امروز را با قیمت 27 هزار و 480 تومان آغاز کرد. قیمت دلار در نیمه دوم معامالات امروز افزایش یافت، از مرز 27 هزار و 500 تومان عبور کرد و در آخرین ساعات معاملات امروز روی 27 هزار و 540 تومان قرار گرفت.

Untitled-35

یکی از متغیرهای تاثیرگذار بر روند قیمتی دلار حجم عرضه در بازار متشکل است. روز گذشته گزارش معاملاتی روز بازار متشکل که میزان عرضه را مشخص می‌کند، در شبکه اطلاع‌رسانی بازار متشکل منتشر نشد. حجم عرضه دلار امروز از روز پنج‌شنبه 4 درصد بالاتر بود و روی 8 میلیون و 525 هزار قرار داشت. بعلاوه قیمت دلار متشکل و سنا تغییراتی منفی را نسبت به روز پنج‌شنبه به ثبت رساندند. 

Untitled-36

قیمت دلار و معادل درهمی آن همگرا شدند

قیمت درهم امارات نیز همراه با قیمت دلار رشد کرد و روی مرز 7 هزار و 500 تومان قرار گرفت. قیمت درهم امارات در شروع معاملات امروز 7 هزار و 470 تومان و در آخرین ساعات معاملات 7 هزار و 500 تومان بود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 27 هزار و 547 تومان به دست می‌آمد که نزدیک به قیمت انتهای روز دلار بود. در نتیجه قیمت دلار و معادل درهمی آن در پایان معاملات امروز همگرا شده بودند.

photo_۲۰۲۱-۱۰-۳۱_۱۶-۲۰-۰۶

قیمت سکه امامی کاهش یافت

بازار طلای جهانی امروز تعطیل بود. قیمت سکه در هفته‌های اخیر نشان داد که نسبت به دلار با احتیاط بیشتری حرکت می‌کند. اندازه حباب قیمتی سکه در چند روز گذشته کوچک بود و سکه امامی نزدیک به ارزش ذاتی‌اش معامله می‌شد. قیمت سکه در معاملات امروز تغییراتی منفی را به ثبت رساند. قیمت سکه عصر امروز از عصر روز گذشته 55 هزار تومان پایین‌تر بود و روی 11 میلیون و 815 هزار تومان قرار داشت. قیمت طلای جهانی معاملات روز جمعه را با قیمت 1784 دلار به پایان رساند. اندازه حباب قیمتی سکه 2.1 درصد به دست می‌آمد که نسبتا کوچک بود. قیمت سکه به رشد قیمت دلار در نیمه دوم معاملات امروز بی‌توجه بود و در سطوح پایینی باقی ماند. قیمت سکه رقم‌هایی زیر 11 میلیون و 800 هزار تومان را نیز به ثبت رساند. به نظر می‌رسد فعالان بازار سکه اخبار مثبت برجامی را جدی ارزیابی کردند و موجب شدند، قیمت سکه به رشد محدود قیمت دلار واکنش نشان ندهد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا با وجود غلبه اخبار مثبت برجامی بر فضای بازار به بالای مرز 27 هزار و 500 تومان بازگشت و قیمت درهم امارات روی مرز 7 هزار و 500 تومان قرار گرفت. قیمت سکه امامی رقم‌هایی زیر مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان را به ثبت رساند.