در روزهای اخیر، اسکناس آمریکایی توان نوسان سنگینی را از خود نشان نداده است. خرید و فروش ها محدود شده و دلار توان صعود یا نزول خاصی را از خود بروز نداده است. هم چنین، قفل بازار اسکناس آمریکایی در بازه ۲۷ هزار و ۵۰۰ الی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان موجب شده است که معامله گران بزرگ تمایلی برای حضور در بازار نداشته باشند.

شرط حمله معامله گران بزرگ به دلار

در چنین فضایی انتظار می رود که امروز نیز اسکناس آمریکایی در همین دامنه محدود به نوسانات خود ادامه دهد. البته برخی معامله گران با توجه به رشد اسکناس آمریکایی در بازار پشت خطی،‌ انتظار رشد قیمت را دارند. دلار دیشب در مقاطعی حتی در محدوده ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. با این حال، بازار تا زمانی که دلار از محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان عبور نکند، با حمله معامله گران بزرگ مواجه نخواهد شد.

2-01

سیگنال صعودی درهم به قیمت دلار

دیروز حواله درهم توانست خود را بالای محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومان نگه دارد. این اتفاق موجب شد که امیدهای افزایشی در میان معامله گران دلار زنده باقی بماند. از نگاه تحلیل گران فنی، تا زمانی که درهم بالای خط ۷ هزار و ۵۰۰ تومان قرار دارد، احتمال صعود در بازار داخلی زیاد خواهد بود.

در کنار این، دیروز ارزش دلار در هرات افغانستان زیاد شد و این موضوع نیز تا حدی انتظارات افزایشی در بازار ارز را تقویت کرد. با وجود این علامت های افزایشی، بازیگران ارزی اعتقاد دارند تا زمانی که عرضه ارز زیاد است،‌ نوسان افزایشی خاصی در بازار رخ نخواهد داد. گفته می شود که در روزهای اخیر عرضه دلار در بازار متشکل بیشتر شده است.