به گزارش اکوایران- قیمت دلار در شروع معاملات امروز نسبت به عصر روز گذشته ۴۰ تومان کاهش یافت و روی ۲۷ هزار و ۸۳۰ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در ادامه باز هم کاهش یافت، اما مرز حساس را از دست نداد و دوباره وارد روند صعودی شد. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز روی ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان قرار داشت و تغییراتی مثبت را نسبت به عصر روز گذشته به ثبت رسانده بود.

همراه با افزایش قیمت دلار قیمت درهم امارات نیز افزایش یافت و روی ۷ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفت. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل (۳.۶۷۳) عدد ۲۷ هزار و ۹۱۴ تومان به دست می‌آمد که به طور جزئی از قیمت دلار بازار آزاد بیشتر بود.

2

قیمت سکه پشت مرز حساس قرار گرفت

قیمت طلای جهانی در روز جمعه رشد قابل توجهی داشت و تا ۱۸۱۸ دلار بالا رفت، قیمت دلار نیز رشد کرده بود. قیمت سکه صبح امروز از مرز ۱۲ میلیون تومان عبور کرد و روی ۱۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان قرار گرفت. اندازه حباب قیمتی سکه بسیار کوچک بود و قیمت سکه ظرفیت رشد بیشتر را داشت. قیمت سکه در ادامه باز هم افزایش یافت، اما نتوانست از مرز حساس ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کند. قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات امروز ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود.

3

قیمت دلار متشکل خلاف دلار آزاد حرکت کرد

قیمت دلار آزاد در پایان معاملات امروز در سطوحی بود که از ۱۴ مهر سابقه نداشت، قیمت دلار سنا نیز ۲۶۰ تومان رشد کرد و روی ۲۷ هزار و ۲۹۲ تومان قرار گرفت، اما تغییرات قیمت در بازار متشکل منفی بود. قیمت دلار متشکل به صورت محدود (۲۱ تومان) افت کرد و روی ۲۶ هزار و ۸۳۰ تومان ایستاد. حجم عرضه دلار در بازار متشکل ۲ درصد افزایش یافت و ۱۰ میلیون و ۴۷ هزار گزارش شد.

4

عرضه یورو در سطوح بالا باقی ماند

قیمت یورو آزاد افزایش یافت و روی ۳۲ هزار و ۱۰۷ تومان ایستاد. قیمت یورو سنا ۹ تومان رشد کرد و قیمت یورو متشکل بر خلاف یورو آزاد تغییراتی منفی را به ثبت رساند. حجم عرضه یورو در بازار متشکل ۶ درصد بالا رفت و روی ۲ میلیون و ۷۵۹ هزار قرار گرفت. حجم عرضه یورو به طور معناداری بالا بود و امروز جای روز گذشته به عنوان ششمین روز پرتزریق سال را گرفت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در بازار آزاد افزایش یافت و در سطوحی قرار گرفت که از ۱۴ مهر سابقه نداشت، اما قیمت دلار در بازار متشکل به صورت محدود کاهش یافت. حجم عرضه دلار به صورت محدود افزایش یافت. قیمت سکه رشد کرد و به مرز ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نزدیک شد. قیمت یورو آزاد افزایش یافت. حجم عرضه یورو به صورت معناداری بالا بود.